Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar

Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar

Almanya, kendi okullarında eğitim almak isteyen Dünya’dan pek çok öğrenciye ulusal vizeler sağlamaktadır. Bunun için bazı şartlar talep etmekte, aksi halde kişilere ulusal vize vermemektedir. Şimdi merak edilen Almanya ulusal vize için gerekli evraklar sıralanacak, bu sayede Almanya’nın köklü okullarında eğitim alma fırsatları sağlayacağız. Türkiye’de milyonlarca öğrenci, bir süreliğine eğitim alabilmek, dil veya mesleklerine ilişkin okullara katılabilmek açısından ulusal vize başvurularını iDATA üzerinden gerçekleştirmektedir;

 1. 10 yılı geçmemiş pasaportunuz olmalıdır. Pasaportun minimum 2 sayfası boş olmalıdır.
 2. Pasaportunuzun minimum 6 aylık süreci olmalıdır.
 3. Dil yeterliliğinizi gösteren belgeler konsolosluklara sunulmalıdır.
 4. Öğrenci belgeniz veya Türk okullarından mezun olduğunuza dair diploma
 5. 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf
 6. İkametgah kaydı, sicil kaydı ve nüfus cüzdanı aslı / fotokopileri
 7. Uçak biletlerinin rezervasyonları
 8. Okul başarı puanınızı simgeleyen bir kağıt
 9. Almanya’ya sizi davet eden okulun izin kağıdı veya davetiye mektubu
 10. Seyahat sağlık sigortası

Talep edilir. Bu evrakların tamamlanarak, konsolosluklara sunulmasıyla beraber bir başvuru süreci başlatılır. Günümüzde ise binlerce Türk vatandaşı, bu tip başvuru süreçlerini sağlamak ve okullarda eğitim alabilmek adına araştırmalarını sürdürmektedir.

almanya ulusal vize

 

Almanya Ulusal Vize için Gerekli Evraklar Ne Kadar Tutar?

Almanya ulusal vize alabilmek için birkaç farklı adımda ödeme sistemleri sunmaktadır;

 1. Evrakların tamamlanmasında harcanacak olan tutarlar
 2. Almanya konsolosluklarına ödenecek harç ücretleri
 3. Konsolosluk aracı kurumunun alacağı hizmet bedelleri
 4. Eğer bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, firmaya ödenecek ücretler

 

 Almanya Ulusal Vize Başvurusunda Danışmanlık Firması Ne İşe Yarar?

Almanya ulusal vize için gerekli evraklar form doldurma, konsolosluk dilekçelerini tamamlama gibi tüm süreçte sizlere yardımcı olan ve konsolosluklarda sizi temsil eden, iDATA vize başvurularınızı takip altında tutan ve profesyonel hizmetleriyle vize alımlarınızı kolaylaştıran kurumlardır. Günümüzde yüzlerce farklı danışmanlık firması görmek mümkündür. Fakat temel olarak önemli olan faktör, iyi ve gelişmiş bir danışmanlık firmasıyla çalışmaktır. Kaliteli bir danışmanlık firmasıyla çalışmak bu noktada sizleri öne çıkartacak, vize alımlarınızı çok daha kolaya indirgeyecektir.

Günümüzde milyonlarca kişinin Almanya’dan eğitim alabilmesi veya çalışabilmesi açısından başvurular yaptığı bilinmektedir. Bu süreç zarfında ise Almanya ulusal vize için gerekli evraklar başvuran tarafından hazırlanabilir veya alanında yetkin bir danışmanlık firmasıyla çalışarak, vize alımlarınızı çok daha basit süreçlere indirme şanslarına sahip olabilirsiniz. Bu noktada fikirler edinebilmeniz ve aynı zamanda vize alımlarınızı kolaylaştıracak yöntemler arıyorsanız, web sitemizde yer alan diğer yazıları inceleyerek, var olan vize süreçleriniz ile alakalı profesyonel desteklere ulaşabilirsiniz.

 

Detaylı Bilgi: Almanya ulusal vize

Bir önceki yazımız olan Almanya Ulusal Vize başlıklı makalemizde Almanya, almanya ulusal vize ve Almanya vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: