Almanya Ulusal Vize

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize diğer adıyla Almanya D tipi Schengen vizesi, Almanya’da eğitim almak isteyen öğrencilere, çalışma amaçlı gidecek olanlara, kısacası 90 günden fazla ülkede kalacak olan kişilere sunulan bir vize çeşididir. Almanya’ya Erasmus projelerine dahil olarak gelen öğrenciler, hız kesmeden bu vize başvurularını tamamlamalıdır. Özellikle eğitim konusunda pek çok fırsat sunması ve bu nedenle Dünya çapında pek çok ülkeden talep görmesi, Almanya’nın geçerli bir ülke olduğunun kanıtıdır. Peki, Almanya ulusal vize nasıl alınır?

Ulusal vize hakkında kapsamlı makale: VizeyeBasvur.com

Öncelikle, evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasını sağlamalısınız. Bu noktada Almanya Konsoloslukları sizlerden bazı evrakları talep etmekte ve başvuru süreçlerini buna istinaden sıralamaktadır;

 

  • Hemen Almanya konsolosluklarından aldığınız formları eksiksiz bir şekilde doldurun.
  • 2 adet son 1 aya ait olmak üzere biyometrik fotoğraflar çektirin.
  • Pasaportunuzun en az 6 ay kadar geçerliliği olması ve 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Ek olarak pasaportunuzun mutlaka 2 sayfası boş olmalıdır.
  • Okulunuzun diploması veya öğrenci belgesi, Almanya’da sizi davet eden okulların izni veya davetiye mektubu olmalıdır.
  • Adli sicil kaydı, ikametgah kaydı, Vukuatlı nüfus örneği ve nüfus kağıdı aslı / fotokopileri
  • Seyahat sağlık sigortaları
  • Askerlik tecil durumu

 

Talep edilebilir. 2017 yılı itibariyle Almanya ulusal vize alabilmek adına sizlerden talep edilen belge ve evrakları mutlaka gözden geçirmenizi önermekteyiz. Bu sayede ise başvuruları gerçekleştirmek ve daha kolay adımlarla tamamlamak mümkün olabiliyor.

almanya ulusal vize

 

Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya ulusal vize başvurularını tamamladıktan sonra 10 iş günü içerisinde iDATA üzerinden olumlu veya olumsuz dönüşler alabilirsiniz. Bu dönüşlere istinaden hareket edebilir, böylelikle sizler de bir vize sahibi olmanın keyfini sürebilirsiniz. Olumsuz sonuçlanan vizeleriniz için hemen konsoloslukla iletişime geçin ve neyden sebep olumsuz sonuçlandıysa, evrak tamamlama işlemlerini sağlayın.

 

Almanya Ulusal Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Almanya ulusal vize için öncelikle Almanya konsolosluğu harç ödemeleri ve evrak tamamlama konusunda bariz harcamalar yapacağınızın altını çizelim. Bu tutar 50 ila 200 Euro arası değişim gösterebilir.

 

İkinci adımsa sizleri konsoloslukta temsil edecek danışmanlık firmalarıdır! Aslen bir danışmanlık firması ile çalışmak şart değildir fakat bugüne kadar binlerce kişinin vize alımlarına yardımcı olan bu firmalar, sizlere de en kolay şekilde vize alımlarını sağlayacaktır. Konsolosluklarda sizleri temsil eden ve evraklarınızın tamamlanmasında yol gösteren danışmanlık firmaları, Almanya ulusal vize adı altında çok sık tercih edilmektedir.

Vize başvurunuz ulusal vize özelliği taşımıyor ise Almanya vizesi sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan Almanya Vizesi başlıklı makalemizde Almanya ve Almanya vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: