Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika Öğrenci Vizesi

Eğitimlerini Amerika’daki eğitim kurumlarında devam ettirmek isteyenler için düzenlenen Amerika Öğrenci Vizesi, kod tanımıyla F1 vizesidir. Hem ülkemizde hem de bütün dünya genelinde en çok başvurusu yapılan öğrenci vizesidir.

Her Eğitim İçin Amerika Öğrenci Vizesi Verilmiyor

Amerika’da almak istediğiniz eğitimlerin tam zamanlı olması Amerika öğrenci vizesi için zorunlu. Daha açık bir ifadeyle Amerika’ya öğrenci olarak giriş yapabilmeniz için tam zamanlı bir eğitim kurumunda öğrenci olmalısınız. Bu konudaki kavram karmaşasını önlemek için en çok başvurusu yapılan üniversite eğitimlerinde haftada minimum 15 saatlik eğitim alıyor olmak, eğer bir dil kursuna Amerika’da devam etmek istiyorsanız haftalık en az 18 saatlik dil eğitimi alacağınızı kanıtlamalısınız.

Bunun için gerekli bilgiyi başvuru yaptığınız yurtdışı eğitim kurumu danışmanlarınızdan almanızda fayda var. Amerika’da eğitim almayı istediğiniz çok sayıda üniversite, dil okulları, master ve uzmanlık programlarının yanı sıra sertifika programlarının birbirinden farklı uygulamaları olabiliyor. Bu nedenle alacağınız eğitim için hangi Amerika öğrenci vizesi almanız gerektiğini belirlemelisiniz.

Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika öğrenci vizesi almak için yapacağınız başvurularda aşağıda sıraladığımız evrakların tamamlanması gerekiyor.

1- Pasaportunuzun en az bir yıl daha geçerli olması gerekiyor.

2- Nüfus Cüzdanınızın önlü arkalı fotokopisi,

3- Amerika vize başvurularında daha önce formatı belirlenmiş ve son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf gerekli. Bunun için mevcut vesikalıkları asla kullanmayın. Amerika öğrenci vizesi başvurusunda kullanmak için istediğinizi belirtirseniz fotoğraf stüdyoları imdadınıza yetişecektir.

4- Eğitim alacağınız Amerika’daki eğitim kurumundan onaylı Amerika’ya giriş yapabilmenizi onaylayan Kabul belgesi, okulunuzun gönderdiği bu Kabul belgesine ek belgeler de başvuru dosyanıza eklenecektir. Bu belge bir anlamda sizi Amerika’ya davet eden durumundadır.

5- Amerika öğrenci vizesi başvurusu formunun doldurulmuş olması gerekli. Form sizi ve Amerika’daki eğitiminizi daha yakından tanımayı amaçlıyor. Bu nedenle tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmalısınız.

6- Amerika öğrenci vizesi için ödenmesi gereken ücretin yatırılmış olması da gerekli. F1 öğrenci vizesi ücretleri için sitemizdeki Amerika vize ücretleri sayfamızı incelemenizde fayda var.

7- Okul Kabul mektubu ve okul için ödenen fatura/lar,

8- Amerika’da kalarak alacağınız eğitimler boyunca yapacağınız tüm harcamaların finansman boyutunun kanıtlanması gereklidir. Bu finansman çalışıyorsanız sizin gelir durumunuz, aileniz tarafından karşılanacaksa, banka bilgileri, sahip olduğunuz taşınabilir ve taşınmazların belgelendirilmesi gereklidir.

9- Öğrenci belgesi, transcript ya da diploma/lar

10 – Erkek başvuru sahipleri için askerlik durumunun belirtilmesi gereklidir.

Eğer başvuru yapacağınız vize türünden emin değilseniz, Amerika vizesi sayfamızı incelemenizde fayda var.

Bir önceki yazımız olan 10 Yıllık Amerika Vizesi başlıklı makalemizde 10 yıllık amerika vizesi, Amerika ve Amerika vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: