Amerika Vize Ücreti

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti, vize başvurusu sırasında sizden istenen bir ücrettir. Başvurunuz onaylansa da onaylanmasa da bu ücret yalnızca başvuru ücreti olarak değerlendirildiği için vize reddi durumunda ücretin geri iadesi yapılmamaktadır.

Amerika Vize Ücreti 2018

Amerika vize ücreti, öncelikli olarak seyahatinizin amacı ve başvuru sahiplerinin yaşlarına göre değişiklik göstermekte. Bu nedenle Amerika vize türleri için farklı vize ücreti ödemenizi gerektiriyor.

 

Amerika Vize Türleri ve Vize Ücretleri

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize türlerini genel anlamda ticari, iş amaçlı seyahatleri konu alan vizeler, göçmen olmayan çalışma onaylı vizeler, aile kurma – nişanlılık gibi durumları da kapsayan vizeler olarak sınıflandırmak mümkün. Elbette çok daha farklı vize türleri de söz konusu. Ancak bu yazımızda sık kullanılan vize türleri ve vize ücretlerine değinmeyi yeğledik. Seyahat amaçlarına göre Amerika vize ücretlerinin de değişiklik gösterdiğini az önce belirtmiştik. Amerika vizesi başvurularında aşağıdaki ücret tarifeleri geçerli.

İş amaçlı ziyaretleri de kapsayan turistik vizeler, öğrenciler, basın mensupları ve projeler kapsamında değişim programlarını yürütenler için kullanılan ve teknik terimleriyle (B1/B2, C/D, F1/F2, M1/M2, I, J1/J2) tipi Amerika vize ücreti $160 olarak belirlenmiş.

Amerika vize başvurularında en büyük grubu oluşturan bu vize tipinin diğer vize ücretlerine oranla daha makul olması en büyük neden. Öğrencilerden mürettabat personellerine, konferanslar ve iş toplantılarına katılmak amacıyla başvuru yapan çalışanlardan basın mensuplarına kadar pek çok sektör temsilcisi bu vizeye başvuru yapabiliyor.

Göçmen olmayan ve çalışma onaylı vize başvurularında Amerika vize ücreti $190,

Ticari anlamda yatırımcı konumunda bulunan başvuru sahipleri için $270

Nişanlılık ve aile kurmaya yönelik olarak yapılacak başvurularda ise vize ücreti $240

Elbette bu ücretler konsolosluğa yapılacak olan şahsi başvurular için. Vize danışmanlık hizmeti almayı düşünüyor ve tüm bu vize başvurularının tek elden sizin adınıza hızlı bir biçimde halledilmesini istiyorsanız, ödemeniz gereken başvuru ücreti hizmetin kapsamıyla doğru orantılı olarak biraz daha artabilir.

Amerika vizesi hakkında daha geniş bilgi almak için Amerika vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Amerika Vize Reddi Aldım Ya Şimdi? başlıklı makalemizde Amerika, amerika vize reddi ve Amerika vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: