Amerika Vizesi Fotoğraf Özellikleri

Amerika Vizesi Fotoğraf Özellikleri

Amerika vizesi sahibi olmak, diğer tüm ülkelere vize alma konusunda deyim yerindeyse çok iyi bir referans. Bu ayrıcalığa sahip olmak için Birleşik Devletlerin yürürlüğe koyduğu uygulamalar ise tüm dünyada vize alma konusundaki ortak paydaları oluşturuyor. Vize işlemleri için gerekli Amerika vizesi fotoğraf özellikleri de ince eleyip sık dokuyan Amerikan kanunlarında yerini almış. Vize başvurusunda bulunanlar için istenen fotoğraf özellikleri sizi en iyi şekilde tanımayı ve tanımlamayı sağlayacak özelliklerde olması bekleniyor.

amerika vizesi fotoğraf özellikleri

 

Amerikan Vizesi Fotoğraf Özellikleri

  • Vize işlemleri için sizden istenen fotoğrafların öncelikli olarak son altı ay içinde çekilmiş olması gerekli.
  • Fotoğrafta yüz kameraya dönük ve yüzün tamamının çekilen fotoğrafa doğru bir biçimde yerleştirilmesi gerekiyor.
  • Önemli bir sağlık sorununuz yoksa fotoğraf çekilirken gözlüksüz olmanız gerekli. Aksi taktirde fotoğrafınızın yeniden çekilmesi istenebiliyor. Bazı göz hastalıkları nedeniyle güneş gözlüğü ya da diğer gözlüklerin kullanımı ancak sağlık sorunlarının kanıtlanması durumunda kabul edilebiliyor.
  • Çekilen fotoğrafın bizim fotoğrafçılarımızın sıklıkla kullandığı gibi, mavi ya da kırmızı bir arka planda değil, beyaz bir fon önünde çekilmesi esas. Diğer bir ifadeyle daha önce kimlik çıkarmak için çektirdiğiniz fotoğraflarla vize başvurusunda bulunamıyorsunuz.
  • Yüzünüz çekilen fotoğrafın yüzde ellisini kapsamalı, doğal bir yüz ifadesiyle, gülümsemeden, gözler açık ağız kapalı durumda olmalı.
  • Amerika vizesi fotoğraf özellikleri arasında bilinmesi gereken önemli bir detay da boyutlar. Fotoğraf boyutları belirli standartlara bağlı, boyutlar 50mm x 50mm oranında ve yüz fotoğrafın tam ortasına gelecek şekilde çekilmeli. Saçın üst kısmından çene altına kadar olan kısmı, buna baş mesafesi de deniyor, 25mm ile 35 mm aralığında olmalı.
  • Son altı ay içinde çekilmiş bir fotoğraf istense de çeşitli sağlık sorunları, kilo alma/verme gibi durumlar nedeniyle sizin tanınmanıza mani olacak durumlar söz konusu ise mutlaka güncel bir fotoğrafla başvuru yapılmalı.
  • Fotoğrafta günlük giyiminizde kullandığınız saç bandı, aksesuarlar bulunmamalı. Eğer başörtülü olarak fotoğraf çektirecekseniz alnınız ve iki kulağınızın net bir biçimde görünüyor olması şart.
  • Vize fotoğraf özellikleri arasında deyim yerindeyse teknoloji karşıtlığı söz konusu. Dijital kalitede baskısı alınmış fotoğraflar, üzerinde düzeltme yapılan fotoğraflar yerine standart film kullanımı ile çalışan fotoğraf makineleri tercih sebebi. Yenilikçi teknolojilerin ürünü yüksek kalitede ancak rötuşlu fotoğraflar sizi çok daha güzel gösterse de ne yazık ki kabul görmüyor.
  • Amerika vizesi fotoğraf özellikleri arasında dikkat çeken bir diğer konu ise fotoğraflarda çerçeve kullanılmaması. Yukarıda belirtilen standartlara uygun olarak çekilmiş fotoğrafların dışında bir durum kesinlikle kabul edilmiyor.

 

Kaynak: https://www.vizeyebasvur.com/amerika-vize-fotograf/

Bir önceki yazımız olan Hayaller Ülkesi Amerika başlıklı makalemizde Amerika vize başvurusu ve Amerika vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: