Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar 2018

Amerika Vizesi için Gerekli Evraklar 2018

Vize zorunluluğu yasadışı yollarla Amerika’da kalmak isteyenlerin önüne geçmeyi hedefleyen uygulamaları kapsayan bir süreçtir. Amerika vizesi için gerekli evraklar 2018 yılı için temelde Türkiye’de mevcut bir düzeninizin olduğunu ve kanunlara aykırı bir şekilde Amerika’da kalmanızı gerektirecek durumların bulunmadığını kanıtlamanız için zorunlu tutulan bilgi ve belgelerin sunulmasına dayalı olarak hazırlanması istenen yasal ve kişisel bilgileri içeriyor.

Bu yazımızda Amerika vizesi için gerekli evraklar neler ve bu evrakların hazırlanmasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini konu edindik. Adım adım gerekli evrakları birlikte inceleyelim.

1.Adım: Fotoğraf Çekimi

Hemen tüm vize başvurularında olduğu gibi, Amerika vize başvurusunda da sizden istenecek olan 1 Adet fotoğraf. Ancak bu fotoğrafı bildiğimiz ya da alışık olduğumuz mavi ya da pembe fonlu vesikalıklarla karıştırmayın. Fotoğrafın arka planının mutlaka beyaz renkte olması, 5cm x 5cm ebatlarında ve işlek caddelerde bulunan fotoğrafçılarda “Amerika vizesi için” kelimesiyle kolayca elde edebileceğiniz son altı ay içinde çekildiğiniz güncel görünümünüzü yansıtan fotoğraftır.

2.Adım: Ds-160 Amerika Vizesi Başvuru Formu

Amerika vizesi için gerekli evraklar 2018 arasında eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gereken bu form, sizi ve seyahatinizi tanımlamaya yarıyor. Pek çok başvurunun reddedilmesinin en büyük nedeni bu ds 160 formun yanlış bilgiler içermesidir. Formun internet ortamında doldurulması ve çıktısının alınması gerekiyor.

amerika vizesi için gerekli evraklar

3.Adım: Amerika vizesi başvuru ücretinin yatırılması

Bu ücret başvurusu yapılan vize türüne göre değişiklik göstermekle birlikte nakit olarak anlaşmalı banka hesaplarına yatırılabildiği gibi, online olarak da kredi kartlarıyla ödenebilmekte. Vize mülakatı için randevu almadan önce mutlaka yatırılması gerekiyor.

4.Adım: Sizi tanımlayan, özellikle mali bilgilerinize ışık tutacak ek belgeler hazırlanması.

Bu bilgi ve belgeler sizin yasal yollar dışında Amerika’da kalmak niyetinde olmadığınızı kanıtlayacak maddi imkanlar, yerleşik düzeninizin varlığını kanıtlamaya yarayacak hemen tüm bilgileriniz olabilir. Banka hesap hareketleri, gayrimenkul tapuları, aracınızın ruhsatı buna dahil edilebilir.

Yukarıda değindiğimiz Amerika vizesi için gerekli evrakları hazırlamaya başlamadan önce kendinize bir dosya hazırlamanızda fayda var. İstenen belgelerin hepsini bu dosyaya yerleştirerek, konsolosluktaki mülakat için hazırlığınızın ne durumda olduğunu kolayca kontrol edebilirsiniz.

Amerika Vizesi Dosyamızda Neler Bulunmalı?

 • 1-Adet ABD vizesi kriterlerine uygun fotoğrafınız
 • Ds – 160 formunuzun çıktısı
 • Amerika Vizesi Başvuru Ücretini yatırdığınızda dair çıktı ya da makbuz

Mali durumunuzu gösteren ve yukarıda değindiğimiz banka hesap hareketlerinizi içeren hesap cüzdanınız, maaşla çalışıyorsanız ıslak imzalı ve çalıştığınız kurumun onayladığı bordronuzu dosyanıza mutlaka ekleyin. Sözleşmeli çalışıyorsanız sözleşme örneği, mal varlığınızın kanıtları – tapular, ruhsatlar vs. – kısaca sizi yasal ve kişisel olarak tanımlamayı sağlayacak ve istendiğinde sunabileceğiniz tüm bilgileriniz Amerika vizesi için gerekli evrakları 2018 ‘i oluşturuyor.

Kaynak: https://www.vizeyebasvur.com/amerika-vizesi-icin-gerekli-evraklar/

 

Bir önceki yazımız olan Amerika Vizesi Davet Mektubu başlıklı makalemizde Amerika, amerika vize davet mektubu ve Amerika vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar
2 Yorumlar
  • merve
  • Ekim 15, 2018

  Güzel makale tebrik ederim.

  Cevapla
   • adminvize
   • Kasım 21, 2018

   Teşekkür ederim

   Cevapla

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: