Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya vizesi

Avusturya vizesi mi almak istiyorsunuz? Web sitemiz sizlere tüm bu konularla alakalı merak edilen ayrıntıları sunmakta ve bir fikir almanıza aracı olmaktadır. Peki, vizeleri alabilmek ve bu konulara istinaden başvuru süreçlerinde karşılaşmanız muhtemel olan durumlarla alakalı bilgi sahibi misiniz? Sizlere bu konulara ilişkin tüm detaylı bilgileri ulaştırıyoruz.

 

Avusturya vizesi başvurusu

Başvurularınızı yaparken konsolosluk tarafından istenilen evrakların eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Aynı zamanda yine Avusturya Schengen vizesi kapsamında konsoloslukların sunmuş olduğu formları da doldurmalı, evrakları tamamlamalı ve konsolosluğa ödenecek harç ile beraber onay – ret beklemelisiniz. Bu konulara istinaden bilgi akışı sunmak ve sizlere detaylı anlatılar sağlamak amacıyla çalışmaktayız.

 

Avusturya vizesi ücretleri

Avusturya Schengen vizesi alabilmek için tarafınızdan ortalama 40 ila 80 Euro arası değişen bir meblağ talep edilecektir. Bu meblağ hem evrakları tamamlama, hem de konsolosluğa ödenecek harç ücretleri olarak düşünülebilir. Bunun yanı sıra ise hesabınızda günlük olarak istenilen paraların olması, uçak biletlerinin satın alınması gibi ikinci adımda yer alan bazı masraflar da ön plana çıkmaktadır.

 

Avusturya vizesi için gerekli olan evraklar

Avusturya vizesi alabilmek için ön plana çıkan ve kitlelerden talep edilen evraklara değinecek olursak;

  • 2 adet Biometrik fotoğraf
  • Nüfus cüzdanı aslı, nüfus cüzdanının önlü / arkalı fotokopisi ve ikametgah belgesi
  • 10 yılı geçmemiş pasaportlar ve en az 6 ay kadar devam eden pasaport süreçleri
  • Avusturya yaşam standartlarına göre belirlenmiş tutar banka hesabında yer almalıdır.
  • Güncel sicil kaydı
  • Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgesi
  • Misafir amaçlı gidiyorsanız sizi davet eden kişinin davetiye mektubu
  • Gezi amacıyla gidiyorsanız çeşitli belgeler (Konsolosluk tarafınıza sunacaktır)

 

Avusturya vizesi kaç günde çıkar?

Avusturya vizesi temel olarak diğer ülkelere nazaran çok daha katı ve detaycı bir sürece tabii tutacaktır. Bu sebeple başvuruların tamamlanma süreci 2 ila 10 gün arası sürebilir. Sizlerin sunmuş olduğu belgeler incelenecek, daha önce ki yurtdışı seyahatleriniz takip edilecek ve daha sonrasında tarafınıza onay ya da ret mesajı ulaşacaktır.

Eğer onay aldıysanız, pasaportu teslim alma ve vizenin işletilmesi de yine 1 ila 3 iş günü arasında sürebilmektedir. Başvuruların tamamlanma süreci boyunca isterseniz bir danışmanlık firmasıyla çalışabilir, konulara istinaden daha net bilgiler alma şanslarına da sahip olabilirsiniz. Avusturya vizesi almak adı altında pek çok kişinin araştırma yaptığını biliyor, bu süreçlere ilişkin daha net bilgi akışları sağlamaktan da geri kalmıyoruz!

Diğer Schengen vizeleri hakkında bilgi almak için sayfayı inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fransa Vizesi başlıklı makalemizde fransa ve fransa vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: