Çek Cumhuriyeti Vizesi

Çek Cumhuriyeti Vizesi

çek cumhuriyeti vizesi, çek vizesi, çek cumhuriyeti schengen vizesi

Her yıl binlerce Türk vatandaşı, Çek Cumhuriyetinin tarihi yapısını araştırmak ve Dünyaca ünlü şehirlerini gezebilmek açısından vize başvuruları yapmaktadır. Schengen ülkeleri içinde yer alan Çek Cumhuriyeti vizesi alabilmek için öncelikle AB standartlarına uygun olarak tüm belgelerin tamamlanması önem taşıyan bir unsurdur. Bu konulara istinaden sizlere bilgi aktarımları sunacağız! Prag’da tarihi antik bölgeleri keşfetmek, Bohemya Krallıklarında vakit geçirmek, Silesian’da muhteşem konaklama alanlarını değerlendirmek ister misiniz? Şimdi sizlere vize alma konularına yönelik karşınıza çıkabilecek tüm detaylardan bahsediyoruz!

 

Çek Cumhuriyeti Vizesi için gerekli evraklar

Çek Cumhuriyeti’ne gitmek ve buradan vize alabilmek için bazı doküman ve evrakların tamamlanması hayati önem taşımaktadır. Öncelikle, Çek Cumhuriyeti vizesi için kişisel bazı evrakları almalısınız. En güncel adli sicil kaydı, ikametgah kaydı, nüfus kağıdınızın aslı ve fotokopileri hazır edilmelidir. Bunun dışında pasaportunuzun 10 yılı geçmemiş olması, minimum 2 sayfa boşluk olması gerekiyor. Ayrıca banka hesaplarınızın hareketi ve kaç günlük vize aldığınıza göre banka hesabınızda minimum yaşamınızı sürdürebileceğiniz kadar meblağ yatırılmalıdır.

 

Aynı zamanda öğrenci olarak gidiyorsanız mutlaka güncel öğrenci belgesi, davetliyseniz davet eden kişi veya kurumun davetiye mektubu da tarafınıza ulaştırılmalıdır. Çek Cumhuriyeti vizesi almak isteyen binlerce kişi konsolosluklarda sıraya gidip, ne tür evrakların lazım olduğunu öğrenmektedir. 2017 yılı itibariyle tüm güncel evrakları yine konsolosluklarla iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.

 

Çek Cumhuriyeti vize başvurusu

Sıralanan evrakları tamamladıktan sonra Çek Cumhuriyeti Konsolosluğuna gidebilir, evraklarınızı iletebilirsiniz. Daha sonrasında ise konsolosluk tarafınıza Çek Cumhuriyeti vizesine göre net bir dönüş yapacaktır.

 

Çek Cumhuriyeti vize ücretleri

Çek Cumhuriyeti vizesi alabilmek için öncelikle evrak ve belgelerin tamamlanması, aynı zamanda ise konsolosluğa ödenecek harç ücretinin denkleştirilmesi gerekmektedir. Ortalama olarak 50 ila 120 Euro arası değişen bir ücret cebinizden çıkabilir. Bu durum ise sadece bireysel başvurular içindir! Bazı kişiler Çek Cumhuriyeti vizesini net olarak alabilmek adına başvurularını danışmanlık firmaları nezdinde yapmaktadır. Bu sayede sizleri konsoloslukta temsil eden bir firmanın güvencesi altında olacak, tam anlamıyla ne tür adımlar atmanız gerektiği hususunda bilgi aktaracaktır. Bu firmalar ise 100 ila 300 Euro arası bir ücret tarafınızdan talep etmektedir.

 

Çek Cumhuriyeti vizesi ne zaman çıkar?

Çek Cumhuriyeti Vizesi başvurunuzu yaptıktan ortalama 10 iş günü içerisinde tarafınıza olumlu veya olumsuz dönüşler yapılır. Bu süreç zarfında beklemenizi önermekteyiz. Eğer olumluysa pasaporta işlenen vizeleri konsolosluktan teslim alabilir, seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen vizesi

Bir önceki yazımız olan Fransa Vizesi başlıklı makalemizde fransa ve fransa vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: