DS 160 Başvuru Formu

DS 160 Başvuru Formu

Ds 160 başvuru formu, Amerika vize başvurusu yapan tüm Türk vatandaşlarının zorunlu olarak doldurması gereken bir formdur. Ds 160 başvuru formu, online olarak doldurulması zorunlu olduğundan, kağıt form doldurarak başvuru yapılamamaktadır. Ds 160 başvuru formunun bir diğer özelliği sadece İngilizce olarak doldurulabilmesidir. Aşağıdaki fotoğrakta sağ üst köşede Türkçe dilini seçerek pek çok sorunun Türkçe açıklamasını da görmeniz mümkün olsa da formun dili değişmez. Özellikle internette göreceğiniz, ds 160 formu Türkçe gibi güncel olmayan sayfalara itimat etmemenizi öneririz.

 

ds 160 formu türkçe

 

DS 160 Formu Doldur

Amerika vizesi için başvuru yapmaya karar verdikten sonra elinizde olması gereken ilk belge pasaportunuzdur. Pasaportunuz hazır ise geriye vize görüşmesine giderken götürmeniz gereken evrakları toplamak ve ds 160 formu doldur mak kalır. Bu aşamada konu hakkında çok detaylı bir açıklama yapmadan en önemli kısmı ilk başta söylemek isteriz. Herhangi bir anlamda verdiğiniz cevaplar asla yalan beyan ve ya hatalı bilgi içermemelidir. Sadece bir sorunun cevabından bile emin değilseniz formu onaylamadan araştırmanızı ya da bir profesyonelden destek almanızı tavsiye ederiz.

 

DS 160 Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Ds 160 başvuru formu, sabit bir formatta sorular içermez. Online bir altyapı ile formu doldurduğunuzdan sorular vereceğiniz cevaplara göre farklılaşacaktır. Peki Ds 160 formu doldurma rehberi gibi bir kaynak mevcut mudur ? Maalesef hayır ancak form hakkında genel bir bilgilendirme yapmaya çalışarak işinizi kolaylaştırmaya çalışacağız. Öncelikle ilk fotoğrafta sağda yer alan ülkeler içinde Türkiye seçildikten sonra altında bulunan kutuya ekranınıza gelen güvenlik kodunu girin. Sonrasında Start an aplication butonunu tıkladığınızda hemen aşağıda göreceğiniz ekran açılacaktır.

ds 160 başvuru formu

Bu ekranda Ds 160 başvuru formu için size özel atanmış AA ile başlayan kodu görebilirsiniz. Sayfanın hemen altında yer alan hatırlatma sorusunu da girerek ds 160 başvuru formu soru bölümüne başlayabilirsiniz.

 

DS 160 Formu Örneği

Ds 160 formu örneği daha önce de belirttiğimiz gibi sabit bir şablondan oluşmaz. Her başvuru sahibi için değişen sorular içeren dinamik bir formdur. Örneğin evli bir şirket çalışanına sorulan sorularla, bekar bir öğrenciye sorulan sorular arasında olduça büyük farlılıklar olacaktır.

ds 160 formu örneği

 

Ds 160 göçmen olmayan vize başvuru formu, yukarıda göreceğiniz sayfa ile başlar ve öncelikle kişisel bilgileriniz, daha sonra sırası ile; İletişim bilgileriniz, pasaport bilgileriniz, seyahat bilgileriniz, aile bilgileriniz, iş ya da eğitim bilgileriniz ile son bulur.

 

DS 160 Formu Çıktısı

Yukarıda yer alan tüm aşamalar tamamlandıktan sonra, formu onaylar ve dijital olarak imzalarsınız. Doldurmuş olduğunuz form onaylandıktan sonra otomatik olarak konsolosluğa gittiğinden ds 160 formu çıktısı almanıza gerek yoktur ancak onay sayfasının çıktısını almayı unutmamalısınız. Hemen aşağıda ds 160 formu çıktısı (onay sayfası) örneğini bulabilisiniz.

ds 160 başvuru formu

Formla alakalı tüm sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne ekleyebilirsiniz.

 

Kaynak: Ds 160 formu VizeyeBasvur.com

 

 

Bir önceki yazımız olan Amerika Vizesi başlıklı makalemizde Amerika, Amerika vize başvurusu ve Amerika vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: