Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesi, birleşik arap emirlikleri vizesi

 

İş imkanlarının çok yüksek olması ve kişi başına düşen gelir oranının diğer ülkelere nazaran uçuk noktalarda olması sebebiyle, Dubai’de pek çok kişi uzun ve kısa süreli vizeler almayı talep etmektedir. Web sitesi olarak Dubai vizesi alma sürecine ilişkin tüm merak edilen ayrıntıları ele alıyor, kullanıcıları bu noktada bilinçlendirmeye çalışıyoruz. İş imkanlarının yanı sıra teknoloji bakımından da oldukça gelişmiş bir ülke olan Dubai, öğrencilere de çeşitli imkanlar sağlamasından kaynaklı birçok kişinin hayallerinde yatan bir ülke olarak görülmektedir.

 

Dubai vizesi ücretleri

İlk olarak merak edilen konulardan bir tanesi Dubai vizesi ücretleri! Ücretler, sizlerin dosya ve belge masrafları, Dubai konsolosluğuna ödenecek harç tutarı ve aynı zamanda bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, firmaya ödenecek tutara göre değişim göstermektedir. Ortalama olarak belge ve harç tutarları 120 Euro’ya kadar tırmanabilmektedir. İşin içerisine bir de danışmanlık firması eklendiği zaman bu ücret 300-400 Euro gibi rakamlara çıkabiliyor. Fakat danışmanla çalışmak, sizlerin konsolosluklarda profesyonel bir şekilde temsil edilmenizi kolaylaştıracaktır.

 

Dubai vizesi başvurusu

Başvurular için öncelikle Dubai konsolosluğu tarafından talep edilen evrakları tamamlamalısınız. Daha sonrasında ise Dubai vizesi için konsolosluğa başvuruyu yapabilir ve harç ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru süreçlerine ilişkin daha fazla detay yer almamaktadır.

 

Dubai vizesi ne kadar sürede çıkar

Dubai konsoloslukları diğer ülkelerin konsolosluklarına nazaran daha hızlı çalışan, devamlı kontak halinde olabilen bir bölgedir. Bu sebeple sizlerin onayı veya reddi en geç 72 saat içerisinde tarafınıza ulaşacaktır;

 

  • Eğer onay aldıysanız, Dubai konsolosluklarına giderek vize işlenmiş pasaportlarınızı alabilir, seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer ret aldıysanız bir danışmanlık firmasıyla çalışmanızı öneriyor veya istenilen evrakları eksiksizce tamamlamanızı öneriyoruz.

 

Dubai vizesi için gerekli evraklar

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almak için bazı evrakları tamamlamak şarttır! Bu noktada ise vizelerinizi sorunsuz bir şekilde almanız açısından konsolosluklarla görüşmenizi öneriyoruz! Aynı zamanda temel olarak talep edilen belgeler ise;

  • Nüfus cüzdanının aslı ve önlü arkalı fotokopileri
  • İkametgah kaydı ve adli sicil kaydı
  • 10 yılı aşmamış pasaportlar
  • Minimum 6 ay süreci olan pasaportlar
  • Dubai yaşam standartlarına göre kalacağınız gün kadar bankaya para yatırılması
  • Gidiş uçak bileti ve seyahat sonu için rezerve edilmiş dönüş uçak biletleri
  • Öğrenci iseniz güncel öğrenci belgeleri

 

Bu belgeleri eksiksizce tamamladıktan sonra sizler de Dubai vizesi sahibi olabilirsiniz. Daha net bilgiler almak açısından hemen Dubai konsoloslukları ile iletişime geçebilir, bu evrakları tamamlayabilirsiniz. Dubai vizesi hakkında daha çok bilgi almak için burayı inceleyebilirsiniz.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: