Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Fransa vizesi

Fransa vizesi almak için pek çok kişinin araştırmalar yaptığı bilinmektedir. Bu noktada tüm ülkelerin vize alma süreçlerini takibinde tutan web sitemiz, sizlere bilgilendirici bir içerik sunmaktan geri kalmıyor. AB ülkeleri arasında başta gelen Fransa aynı zamanda Schengen bölgesi ülkelerinden biridir. Gerek tarihi yapısı, gerekse eğitim ve iş konularına ilişkin muhteşem fırsatlar sunmasından kaynaklı kitlelerin ortak tercihi olarak görülmektedir. Vize alma konularına istinaden bazen zorluk çıkarsalar da, eğer siciliniz temizse ve seyahat engeliniz yoksa uzun / kısa süreli Fransa seyahatlerini gerçekleştirmek mümkün!

 

Fransa vizesi başvurusu

Başvuruları gerçekleştirmek için Fransa konsolosluklarına müracaat edebilirsiniz. Bu konulara istinaden başvuru süreçleri doğrudan ele alınacak, sizlere sorun yaşanmadan bir vize süreci aktarılacaktır. Böylelikle artık Fransa vizesi almak çok daha makul ve kolay bir hale dönüşecektir! Tüm belgeleri ve formları toparlamak adına siz de Fransa konsoloslukları ile iletişim halinde olun!

 

Fransa vize ücreti

Fransa vizesi için harcanacak olan meblağlar, sizlerin bu süreci nasıl gerçekleştireceğinize göre değişim göstermektedir. Temel olarak ele alınan masraflar ise;

  • Fransa konsolosluğu tarafından şart koşulan belgeler için harcanacak ücret
  • Fransa konsolosluğuna ödenecek olan harç tutarları
  • Eğer bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, firmanın çalışma prensibine göre ek ödemeler

Talep edilir. Danışmanlık firması olmadan harcamalar ortalama 50 ila 100 Euro arasında olacaktır. Danışmanlık firmaları sizleri Fransa konsolosluğu önünde temsil eder ve aynı zamanda binlerce kişinin vize alma konusuna ilişkin yardımcı olmasından dolayı, profesyonel bir destek ağı oluşturur.

 

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vizesi ortalama 2 ila 7 gün içerisinde çıkmaktadır. Bu sürece pasaportunuza vizenin işlenme süreci de dahildir! İlk olarak sizlerden gelen belgeler konsolosluk tarafından incelenir ve eksiksiz / seyahat engeli olmadan tamamlandıysa sizlere onay sağlanır. Eğer ret aldıysanız sebeplerini mutlaka konsolosluktan öğrenmeli, ikinci başvuru sürecini tamamlamalısınız.

 

Fransa vizesi için gerekli olan evraklar

Fransa vizesi için gerekli olan evraklar AB standartlarına göre düzenlenmektedir. Öncelikle 2 adet biyometrik fotoğraf, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanının aslı, nüfus cüzdanı önlü / arkalı fotokopisi, öğrenci belgesi (eğer öğrenciyseniz), iş içinse var olan firmanızın ıslak imzası ve mührü, sizi davet eden kuruluş veya bireysel davetler için geçerli olan davetiye mektubu, bankada yeterli para tutarı (konsolosluk net miktarı söylemektedir), 10 yılı geçmemiş pasaportlar ve süreci minimum 6 ay devam eden pasaport gerekmektedir. Bu evraklar ile beraber siz de Fransa vizesi alma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız!

Diğer vizelerle ilgili bilgi almak için bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Schengen Vizesi başlıklı makalemizde schengen ülkeleri ve schengen vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: