Hollanda Vizesi

Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi

Hollanda, AB ülkesi olmasından kaynaklı kendi ülkesine kısa veya uzun dönemli vizeler verirken çok sıkı araştırmalar yapmaktadır. Sizler de bu tarihi yapıtların bulunduğu alanı gezmek istiyor veya hayatınızın geri kalanını bu ülkede geçirmek istiyorsanız, Hollanda vizesi alabilirsiniz! Schengen vizesi sahibi olanlar, ekstra bir vize almadan direkt olarak ülkeye giriş yapabilirler. Fakat Schengen vizesi olmayan kişilerin Hollanda konsolosluğu ile iletişime geçmesi ve gerekli evrakları tamamlaması gerekir.

 

Hollanda vizesi kaç günde çıkar?

Hollanda konsolosluğu diğer ülke konsolosluklarına nazaran daha sıkı çalışan ve tüm ülkelerden vatandaşlara saygı duyan bir birimdir. Bu sebeple vizelerin çıkması ve onay / ret alma süreci 2 ila 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir. Onay alan kişiler, ekstra +1 gün daha Hollanda vizesinin pasaporta işlenmesi süreci kadar bekleyebilir.

 

Hollanda vizesi ücretleri

Hollanda vizesi alırken harcamalar tamamen sizlere göre değişim göstermektedir. Temel olarak dosyaları tamamlamak ve Hollanda konsolosluğuna harç ödemesi hesaplandığı zaman, bu durumlar 40 ila 100 Euro arasında değişim gösterebilmektedir. Bunun dışında vizeyi garanti olarak almak istiyorsanız, bugüne kadar binlerce kişiye Hollanda vizesi alma kapsamında yardımcı olan bazı danışmanlık firmaları ile çalışmanızı öneriyoruz. Onlar da iş başında ne kadar ücret istediklerini tarafınıza iletirler.

 

Hollanda vizesi başvurusu

Başvurularınızı tamamlamak için öncelikle Hollanda konsolosluğunun tarafınızdan talep edilen evrakları ele almanız gerekmektedir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra konsolosluğa Hollanda vizesi başvurusu yapılmış olacaktır. En kısa süre içerisinde olumlu veya olumsuz dönüşleri yine konsolosluk tarafınıza iletecektir.

 

Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar

Diğer AB ülkelerinde olduğu gibi, Hollanda vizesi alırken aynı benzer belgelerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu belgeleri konsolosluk tarafınıza harfi harfine sıralamaktadır. En çok göze çarpan evrak ve belgeler ise;

 

  • Pasaport sürecinin 10 yılı geçmemiş olması ve minimum 2 sayfa boşluk olması
  • Biyometrik fotoğraflar (ortalama 2 adet)
  • Hollanda yaşam standartlarına göre belirlenmiş günlük minimum harcama tutarının banka hesabında olması,
  • Öğrenciyseniz, öğrenci belgesi
  • Davetliyseniz, davetiye mektubu
  • Satın alınmış uçak biletlerinin fotokopisi
  • Sicil kaydı, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopileri
  • Hollanda’da konaklayacağınız alanın rezervasyonları

 

Bu tarz evrakları tamamladıktan sonra vize alma konularına istinaden herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Hollanda Schengen vizesi almak isteyen birçok Türk, vize alabilme süreçlerine istinaden konsolosluklardan onay almak için sıkı araştırmalar yapmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek ve 2017 yılı itibariyle güncel belgeleri öğrenmek için siz de Hollanda konsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Schengen vizesi

 

Bir önceki yazımız olan Fransa Vizesi başlıklı makalemizde fransa ve fransa vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: