İngiltere Transit Vize

İngiltere Transit Vize

İngiltere, sizlerin 3. bir ülkeye yaptığı seyahatlerde eğer “İngiltere aktarmalı” yolculuklar yaparsanız yine gideceğiniz ülkeye göre İngiltere Transit vize talep edilmekte. Bu noktada ise havalimanına giriş yapan vatandaşlar, İngiltere transit vize sahibi olmalı, aksi halde ise havalimanından aktarmasını gerçekleştirememektedir. Bu uygulama 2000’li yılların başından bu yana söz konusudur. Özellikle Türk vatandaşları, eğer daha önce bir AB ülkesinde seyahat etmediyse veya Amerika, Kanada gibi ülkelere vize almadıysa, mutlaka gidip İngiltere konsolosluklarından İngiltere transit vize talep etmeleri gerekmektedir.

 

İngiltere Transit Vize Kimler Almalı?

İngiltere ve birkaç ülke daha, kendi toprakları üzerinden seyahat edecek olan kişilere bu tip vizeleri şart koşmaktadır. Eğer ekstra bir uçağa İngiltere üzerinden aktarımı gerçekleştirecekseniz mutlak suretle İngiltere transit vize alınması gerekmektedir. Bu vizeler ise doğrudan İngiltere konsoloslukları üzerinden tarafınıza sunulmaktadır.

İngiltere transit vize

İngiltere Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Aslen basit birkaç adımla beraber İngiltere transit vize almak söz konusudur. Sizlere adım olarak sıralayacağımız vize işleminde yapmanız gerekenler;

  1. İngiltere transit vize formu doldurulmalı
  2. Uçak bileti alınmış olmalı
  3. Hedef ülkede konaklanacak yer belirtilmeli
  4. Seyahat süresince masrafların karşılanabileceği bir hesap gösterilmeli

 

İngiltere Transit Vizesi ile Aktarmalı Uçuşlar Yapılabilir mi?

İngiltere transit vizesi aldıktan sonra aktarmalarınız basit bir şekilde sağlanabilmektedir. Günümüzde ise pek çok kişi, bu tip vizeleri alabilmek ve işlemlerden faydalanmak açısından, aktarma ile alakalı sorun yaşamamak adına İngiltere konsolosluklarını ziyaret etmektedir. Bu sayede ise vizelere sahip olup, seyahatlerinizi çok daha güvenli bir hale dönüştürmek de söz konusudur.

Sadece havalimanı için değil, aynı zamanda karayolu veya denizyolu ile seyahat eden kullanıcılar da İngiltere topraklarına adım attığı an itibariyle İngiltere transit vizesi sahibi olmalıdır! Aksi halde sizleri geri gönderirler ve İngiltere’de kalmanıza herhangi bir olanak tanımazlar. Zira bu vize türü, zaten İngiltere’yi kullanma seçenekleri vermediği gibi, sadece aktarımları sağlama konusunda önem taşıyan bir unsur olarak görülmektedir.

Seyahatlerinizin sekteye uğramaması ve sorunlar yaşanmaması bakımından siz de hemen İngiltere transit vizesi sahibi olun ve başvurularınızı bu alanda basit adımlar ile sağlamayı ihmal etmeyin. Konulara ilişkin bilgiler almanızı sağlıyor, bu noktada ise vize sahibi olarak yolculuklarınızı çok daha basit bir hale dönüştürme fırsatları veriyoruz.

İngiltere’de 48 saatten fazla kalmanız gereken durumlarda İngiltere vizesi için başvuru yapmanız gerektiğini hatırlatırız.

Kaynak: https://www.vizeyebasvur.com/ingiltere-transit-vize

 

Bir önceki yazımız olan İngiltere Vizesi başlıklı makalemizde ingiltere ve ingiltere vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: