İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda öğrenci vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, evrakları eksiksiz olarak tamamlayarak, doğrudan vize başvurularını gerçekleştirebilirler. Günümüzde pek çok vatandaş, bu tip evrakları tamamlayarak bir eğitim hayatını oluşturabilme kapsamında da çalışmalar sunmaktadır. Sizlere ise vize alımlarını sağlamak ve aynı zamanda konsoloslukların talep ettiği tüm süreçlerle alakalı bir bilgi sağlamayı da ihmal etmiyoruz.

 

Büyük Britanya Adasında yer alan İrlanda, kitlelere vize verme konusunda biraz hassas davranmaktadır. Gerek eğitim hayatının yüksek olması, gerekse ülkesinde yer alan turist ve yerli vatandaşlara istihdam sağlamasından dolayı bu vizeye sahip olmak günümüzün değer kazanan durumları arasında yer alıyor.

İrlanda Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda öğrenci vizesi alabilmek için istenilen evrakları eksiksizce tamamlamalı, sonrasında ise başvuruları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Başvuruları tamamlayabilmek adına evraklardan yana bir pürüz çıkmamasına özen göstermelisiniz. Aksi halde sizlerin başvuruları onaylanmayacak ve tekrardan başvurular için ödenek hazırlamanız gerekecektir.

 

İrlanda öğrenci vizesi

 

İrlanda Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler

İrlanda öğrenci vizesi için istenilen belge ve evrakları tamamlama konularına ilişkin sizlere bir sıralama sunuyoruz;

 

  • Pasaportun geçerlilik süresi minimum 12 ay olması, mutlaka 2 sayfası boş olmalı ve alınalı 10 yılı geçmemiş olması gerekmektedir.
  • Varsa eski pasaportunuzu da İrlanda konsolosluklarına sunmalısınız.
  • Son 6 ay içerisine ait olarak 2 adet biyometrik fotoğraf çekilmelidir.
  • Bugüne kadar aldığınız İngilizce eğitimleri kapsayan belgeler
  • Seyahat sigortası yapılmalıdır.
  • Kurs ve konaklamaların hazırlandığına dair belgeler
  • Çalışıyorsanız, 3 aya ait olarak maaş bordrosu ve sigorta girişleri talep edilmelidir.
  • Nüfus kağıdı aslı ve fotokopileri, ikametgah kaydı ve adli sicil kaydı tamamlanmalıdır.

 

Tamamlandıktan sonra İrlanda öğrenci vizesi alabilmek oldukça kolaydır! Konulara istinaden sizleri bilgilendiren ve tüm bu süreçlerle alakalı fikir sahibi olmanıza yardımcı olan kuruluşumuz, teknik anlamda ise sizlere bir fikir sunabilmek açısından yardımcı oluyor.

 

İrlanda Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İrlanda öğrenci vizesi için istenilen evrakları tamamlar ve İrlanda konsolosluklarına sunarsanız, ortalama 7 gün içerisinde vize süreçleriyle alakalı bilgiler tarafınıza sunulacaktır. Bu sayede vizeleri alabilmek ve başvuruların daha hızlı bir şekilde tamamlanmasına da katkı sağlanır. Eğer olumsuz bir şekilde sonuçlanan vize durumunuz varsa mutlaka konsolosluklarla ikinci kez irtibata geçmeli, hangi sebeple ret aldığınıza ilişkin bilgileri de mutlak suretle araştırmalısınız. Bu hizmet anlayışlarını değerlendirmek ve ön planda tutmak açısından takip numarası üzerinden her gün kontrolleri sağlamanızı ve başvurunuzdaki son durumunuzu gözden geçirmenizi önermekteyiz.

Eğer alacağınız vizenin tipi konusunda karar veremediyseniz, öncelikle İrlanda vizesi sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca hemen aşağıdaki bölüme yorum yazarak bilgi almanız da mümkün.

Bir önceki yazımız olan İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar başlıklı makalemizde İrlanda, İrlanda vizesi ve irlanda vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: