İrlanda Vize Ücreti

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda vize ücreti, hemen tüm vize başvurularında istenen bir ücret. Vize başvuru ücretleri, başvuru iş ve işlemlerinden doğan mesai ve kırtasiye masraflarının karışlanmasında kullanılan bir ücret türüdür. İrlanda vize ücreti ne kadar olduğunu merak edenler için hazırlanan bu yazıda, size uygun ve başvuracağınız vize türündeki ücreti bulabilirsiniz.

İrlanda vizesi, Avrupa Birliği üyesi olduğu halde, Schengen olarak adlandırılan Avrupada serbest dolaşımı ifade eden bölge içinde bulunmayan İrlanda’ya girişte başvuru yapılması gereken bir vizedir. Vize başvurusu sizin başvuru yaptığınız ülke sınırları içinde belirli sürelerde bulunmanıza izin veren bir belgedir. Vize alabilmeniz için hükümetlerin sizden istedikleri bilgi ve belgelerle birlikte vize ücretlerini de ödemeniz istenir. İrlanda vize ücreti ne kadar ödeneceğini belirleyen kıstaslardan ilki vize türü, ikincisi ise vize süresi içinde ülkeye yapacağınız giriş sayısıdır.

irlanda vize ücreti

Hangi Vize Türüne Başvuru Yapmalıyım?

İrlanda vizesi almak için yapmanız gereken ilk iş İrlanda vizesi için hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini belirlemek olmalı. Güncel başvuru işlemlerine göre ticari, eğitim, ziyaret ve turistik seyahatler, araştırma, istihdam (çalışma), aile birleştirme (evlilik), İngilizce öğrenme ya da konferans gibi vize türlerinden hangisine başvuru yapmanız gerektiğini belirleyerek işe başlamalısınız.

Başvuru yapacağınız vize türünü belirlediniz. İrlanda vize ücreti ne kadar ödemeliyim diyorsanız vize türünün yanı sıra ülkeye giriş sayınız da vize ücretlerinin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Alacağınız vize elbette belirli bir süreyi kapsıyor. Bu süre içinde İrlanda’ya tek bir kez giriş yapacaksanız buna tek girişli vize; eğer vizenizin süresi içinde birden çok giriş yapacaksanız buna çok girişli vize denmekte. Tek girişli ya da çok girişli vizelerin başvuru ücretleri de aynı değil. Bu nedenle İrlanda vizesi için ödemeniz gereken vize ücretlerini aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

İrlanda Vize Ücreti 2018

Vize Türü Tek Girişli Vize Ücreti Çok Girişli Vize Ücreti
Ticari 250 TL 420 TL
Eğitim 250 TL 420 TL
İngilizce Öğrenmek 250 TL 420 TL
Ziyaretler Turistik Seyahatler 250 TL 420 TL
Konferanslar 250 TL 420 TL
Araştırma 250 TL 420 TL
Aile Birleştirme 250 TL 420 TL
İstihdam 250 TL 420 TL

 

Bu ücretler, eğer başvurunuzu İrlanda büyükelçiliğine yapıyorsanız geçerli. İrlanda hükümetinin yetkilendirdiği akreditasyon firmalarının bu ücretlere ek olarak başvuru hizmet bedelini yansıtacaklarını unutmamak gerekiyor. Eğer vize danışmanlık hizmeti almayı düşünüyor, tüm vize başvurularını sizin adınıza hızlı ve zaman kaybetmeden yapılmasını istiyorsanız bu ücretlere alacağınız vize danışmanlık ve başvuru hizmetleri ücretlerini de eklemeniz gerekecektir.

Vize Başvuru Ücretini Ne Zaman Ödemeliyim?

Vize başvuru işlemleri, başvuru sırasında istenen belgelerin tamamlanmasının ardından değerlendirmeye alınıyor. Değerlendirmeye alınacak tüm başvuruların bilgi ve belgelerin teslimatı sırasında, başvuru ücretinin de vize başvuru merkezinde ödenmesi gerekiyor. Aksi durumda başvurunuz incelemeye alınmıyor.

Bir önceki yazımız olan İrlanda Öğrenci Vizesi başlıklı makalemizde İrlanda, İrlanda öğrenci vizesi ve İrlanda vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: