İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

İrlanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Günümüzde birçok gezgin, İrlanda vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi edinebilmek adına internetten araştırmalar yapmaktadır. 2018 yılı itibariyle İrlanda Konsolosluklarının tarafınızdan talep ettiği evrakları doğrudan sıralıyor ve bu noktada bilgi sahibi olmanıza olanaklar sağlıyoruz. Bilindiği gibi İrlanda, Birleşik Krallık’ın komşusu, ekonomisi oldukça güçlü, tarihi ve antik yapıları bakımından binlerce turist kabul eden bir ülkedir. Başkenti Dublin olan ülke, aynı zamanda farklı illeri ile de sizlere tarihi yapıtları dilediğiniz gibi gezebilme olanakları vermektedir. Gelelim şimdi İrlanda vizesi için gerekli evraklar listesine.

  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf,
  • İkametgah kaydı, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
  • İrlanda gidiş dönüş uçak biletlerinizin rezervasyonları
  • 10 yılı geçmemiş pasaportlar ve minimum 6 aylık daha vizeleme sürecinin olması
  • Pasaportun mutlaka 2 sayfası boş olmalı, dolu sayfalarının da fotokopileri çekilmelidir.
  • İrlanda başvuru formunun eksiksizce doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Sizi davet eden herhangi bir kişi veya kurum var ise mutlaka davetiye mektubu verilmelidir.

 

İrlanda vizesi için gerekli evraklar

İrlanda vizesini en kolay nasıl alabilirim?

İrlanda vizesi için gerekli evrakları tamamladıktan sonra bireysel olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Fakat işi daha basite indirgemek ve kurumsal bir firma güvencesi altında olmak istiyorsanız herhangi bir (mutlaka araştırılmış!) danışmanlık firmaları ile çalışabilirsiniz. Danışmanlık firmalarının görevi konsoloslukta sizleri temsil etmek ve başvuru süreçlerini gerçekleştirmektir. Aynı zamanda ise her gün onlarca farklı kişinin vize alımlarına yardımcı olmalarından dolayı bu noktada profesyonel bir çalışma sunar, %95 oranına kadar vize alımlarınızı kolaylaştırır. Tabii ki hizmetleri için firmanın markası ve kalitesine göre 100 Euro ila 300 Euro arası bir ücret talep edilir.

 

İrlanda vizesi ne kadar sürede elime ulaşır?

İrlanda vizesi için gerekli evrakları tamamlayıp, sunmanızla beraber bir başvuru bekleme süreci başlatılır. Bu durum konsolosluk tarafından incelenir, eğer eksik bir evrak veya belge yoksa ve aynı zamanda seyahatiniz için herhangi bir engel gözlemlenmiyorsa 7 iş günü içerisinde vizelerin sahibi olabilirsiniz. Vize başvurularının tamamlanması ile beraber pasaportunuza doğrudan işlenir, gideceğiniz tarihte ise ülkeye sorunsuz bir şekilde girişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Büyük Britanya Adasının önemli bir ülkesi olan İrlanda, her yıl binlerce Türk misafirini kendi topraklarında ağırlamaktan memnuniyet duymaktadır.

İrlanda vizesi için gerekli evraklar daha net bir şekilde öğrenebilmek adına İrlanda konsoloslukları ile iletişime geçebilir, konulara ilişkin daha kapsamlı bilgiler elde edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.vizeyebasvur.com/irlanda-vizesi-icin-gerekli-evraklar

Bir önceki yazımız olan İrlanda Vizesi başlıklı makalemizde İrlanda ve İrlanda vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: