İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar

İspanya Vizesi için Gerekli Evraklar

Türkiye’de her yıl binlerce vatandaşımız, İspanya Schengen vizesi alabilmek açısından büyükelçilik ve konsolosluklara bağlı bulunan BLS International kurumuna başvuru yapmaktadır. İspanya vizesi için gerekli evraklar başvuru sahiplerinin iş durumuna göre değişiklik gösterir. Bu evraklar toplandıktan sonra başvuru şahsen ya da bir acente aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

AB ülkeleri arasında yapılan anlaşmalar ile beraber ,AB ülkelerinden herhangi birine gidebilmeniz için Schengen vizesi sahibi olmanız gerekmektedir.

 

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hangileridir?

Aşağıda belirtilen İspanya vizesi için gerekli evraklar tamamlanarak, İspanya vize başvurularını gerçekleştirebilmek için sizlerden talep edilmektedir;

  • İspanya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraf talep edilmektedir.
  • 10 yılı geçmemiş pasaportlar, minimum 2 sayfası boş olmalı ve 6 ay – 1 yıl geçerliliği olmalı
  • İkametgah kaydı, adli sicil kaydı ve nüfus cüzdanı aslı / fotokopileri talep edilmelidir.
  • Öğrenci belgesi veya diploma fotokopileri talep edilmelidir.
  • Schengen ülkeleri için geçerli Seyahat sağlık sigortası.
  • Çalışıyorsanız maaş bordrosu ve sigorta süreçlerinizi gösteren evraklar sunulmalıdır.
  • Son 6 aya ait banka hareketleri sunulmalıdır.

Böylelikle başvuruları gerçekleştirmek ve İspanya seyahatlerinizi gerçekleştirmek söz konusudur. Hemen siz de başvuruları tamamlama konularına ilişkin olarak İspanya vizesi için gerekli evrakları tamamlayın ve daha sonrasında konsolosluklara sunun.

 

İspanya vizesi ile ilgili daha kapsamlı bilgi için: İspanya Vizesi

 

İspanya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

İspanya vizesi için gerekli evraklar sunulduktan hemen sonra, ortalama 7 gün içerisinde olumlu veya olumsuz dönüşler tarafınıza ulaştırılacaktır. Olumlu sonuçlanan vizeler ile beraber pasaportunuza işletip, doğrudan sunulmaktadır. İsterseniz direkt konsolosluklardan veya doğrudan kargo imkanıyla beraber pasaportlarınızı teslim alma durumu da söz konusudur.

İspanya vizesi için gerekli evraklar

İspanya Vize Ücreti Ne Kadar?

İspanya vizesi için gerekli evraklar tamamlanınca, harç ücretleri ile beraber ortalama 100 euro civarında bir harcama yapılabilir. Ek olarak vize alabilmek adına danışmanlık firmalarıyla çalışıyorsanız, bu firmalar da tarafınızdan 30 euro ve 70 euro arası bir ücret almaktadırlar.

Danışmanlık firmaları, sizleri konsolosluklar üzerinde temsil edebilmek ve pasaportunuzun takibini sağlamak amacıyla önemli bir görev üstlenmektedir. Bu sebeple günümüzde birçok kişi vize başvuruları için alternatif danışmanlık firmalarını tercih etmektedir. Sizler de danışmanlık firmalarıyla çalışarak, vize alımlarınızı çok daha kolaya indirgeyebilir ve bu sayede aldığınız vizeler ile beraber doğrudan ülke seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’de pek çok vatandaşı yakından ilgilendiren İspanya geçici Schengen vizeleri, doğru belge ve başvuru süreçlerini tamamlamanız ile beraber kısa sürede tarafınıza ulaştırılmaktadır. İspanya vizesi için gerekli evraklar ve diğer pek çok konuya ilişkin bilgiyi web sitemizden güncel olarak takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan BLS İspanya Vizesi başlıklı makalemizde Bls ispanya, İspanya ve İspanya vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: