İspanya Vizesi

İspanya Vizesi

 

İspanya vizesi

İspanya vizesi almak ve seyahatlerinizi uzun ya da kısa dönem geçirmek istiyorsanız, sizlere bu konulara ilişkin bazı bilgi aktarımları sunacağız. Bilindiği gibi İspanya hem eğitim, hem de iş olanaklarıyla ünlü bir ülkedir. Bunun yanı sıra tarihi yapıtları ve ön plana çıkan kültür mirasıyla da dikkat çeken İspanya, kitlelere vize alabilme konularına ilişkin pek çok kolaylığı da beraberinde sağlıyor. Merak edilen ve ön plana çıkan bilgileri detaylı bir şekilde topluyoruz.

İspanya vizesi almak için gerekli belgeler

İspanya vizesi alabilmek için gerekli olan belgeleri kısaca ele alacağız. Bu belgeleri konsoloslukla iletişime geçtiğiniz vakit çok daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek söz konusudur. Bu noktada ise;

 

  • Eğer öğrenciyseniz öğrenci belgesi almalısınız.
  • Bankada yer alan hesap hareketleri ve günlüğü 60 Euro’dan seyahat süreci boyunca gerekli olan meblağ toparlanmalıdır.
  • İkametgah, nüfus kağıdı ve bunların fotokopileri
  • Seyahatinizde gerekli olan ve 10 seneyi aşmamış pasaportlar
  • Schengen vizeniz varsa direkt olarak ülkeyi seyahat edebilirsiniz.
  • Ayrıca İspanya vizesi için mutlaka gidiş ve dönüş tarihine istinaden uçak biletleri revize edilmelidir.

 

Bunun yanı sıra diğer belgeleri ve bilgileri web sitemiz üzerinden edinebilir, İspanya konsoloslukları üzerinden de öğrenebilirsiniz.

 

İspanya vizesi kaç günde çıkar?

İspanya vizesi ortalama 3 ila 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu sebeple başvurularınızı yaptıktan sonra konsolosluk sizlere onay veya ret konularına ilişkin detaylı bilgiler sunmaktadır. Böylelikle onay aldıysanız ek olarak +3 günlük bir süreç daha tanınır ve bu süreç zarfında vize işlemleriniz tamamlanır. Tamamlandıktan sonra ise konsolosluklardan alacağınız vizelerle beraber ülkeye seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

İspanya vize ücreti

İspanya vizesi ücretleri temel olarak sizlerin bu noktada dosya masrafları, konsolosluğa ödenecek harç tutarları, eğer bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız ek temsilci ödemesi gibi tutarlara göre değişim göstermektedir. Temel olarak dosya ve harç ödemeleri 50 ila 60 Euro arası bir fiyat tutmaktadır. Bunun yanı sıra ise eğer bir danışmanlık firmasıyla çalışırsanız, çalıştığınız kurumun ödeme tutarlarına göre ek olarak bir ücretlendirme tarafınıza yansıtılacaktır.

 

İspanya vize başvurusu

İspanya vizesi başvurularını direkt olarak konsolosluklardan gerçekleştirmek mümkündür. Bulunduğunuz ilde yer alan İspanya konsolosluğu ile iletişime geçebilir, gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra bir randevu alarak hemen konsolosluğa gidebilirsiniz. Böylelikle başvuru süreçlerine ilişkin olarak konsolosluk yetkilileri sizlerle ilgilenecek, başvuruları da bu süreç zarfında değerlendirmeye tabii tutacaktır.

İspanya vizesi için profesyonel yardım almak isterseniz bu kaynağı inceleyebilirsiniz.

 

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: