Kanada vizesi

Kanada vizesi

Kanada Vizesi

Türkiye’de pek çok vatandaş, hayaller ülkesi olarak ifade edilen Kanada vizesi almak için konsolosluğa ve büyükelçiliğe akın etmektedir. Peki, vizeyi sorunsuz olarak alabilmek ve bu ülkede kısa / uzun süreli gezintiler ayarlamak için neler gerekiyor? Sizlere merak edilen tüm konuları ele alarak bir tanıtım hazırlıyor, Kanada vize başvurusu konusunda karşılaşabileceğiniz tüm olanakları sıralıyoruz.

 

Kanada vizesi başvurusu

Kanada vize başvurusu için Kanada Konsolosluklarının talep ettiği tüm evrakları eksiksizce tamamlamanız gerekmektedir. Evrakların temin edilmesinden sonra evraklar gerekli mercilere sunulur. Konsolosluğun belirlemiş olduğu iş günü süreciyle beraber onay ya da ret mesajları tarafınıza ulaştırılır. Böylelikle Kanada vizesi alma konularına istinaden merak edilen tüm ayrıntılar ele alınmaktadır.

 

Kanada vizesi ücretleri

Peki, Kanada vizesi ücretleri ne şekilde değişim gösteriyor? Bu noktada vize alabilmek adına önemli olan faktör konsolosluğun belirlemiş olduğu dosyaları toplamak ve Kanada Konsolosluğuna ödenecek olan harç ücreti olarak bilinmektedir. Bu tutarlar alacağınız vize türüne bağlı olarak ortalama 40 ila 150 USD arası değişim gösterebilir. Ayrıca vize alma ihtimalinizi yükseltmek istiyorsanız, binlerce kişinin vize almasını kolaylaştırmış olan vize danışmanlık firmalarıyla da çalışabilirsiniz. Danışmanlık firmaları sizlere Kanada Konsolosluğu ve Kanada Büyükelçiliği önünde temsil eder! Danışmanlık firmalarının çalışma prensibine göre hizmet bedelleri de değişim gösterebilmektedir.

 

Kanada vizesi için gerekli olan evraklar

Kanada vize başvurusu için gerekli olan evraklar temel olarak 2 adet biyometrik fotoğraf, adliyeden alınmış temiz kağıdı, ikametgah kağıdı, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopileridir. Bunun yanı sıra Kanada seyahatinizi öğrenci olarak yapacaksanız son 1 haftaya ait olan öğrenci belgesi, iş gezisi içinse kurumdan alınacak olan ıslak imzalı ve damga sirkülü belgeler sunulmaktadır. Ekstra olarak son 10 yılı geçmemiş pasaport ve son 2 sayfası (vize işleme için) boş olan bir pasaport sunulmalıdır. Pasaportun minimum 6 ila 1 yıl arası süreci olmalıdır. Ayrıca Kanada’da yaşamınızı sürdürebilmek açısından hesaplanmış günlük harcama tutarının, genel vize süreciyle toplanması ve banka hesabınızda olması şarttır! Son olarak Kanada gidiş – dönüş uçak bileti alınmalıdır. Uçak bileti alınmadan vize alabilme ihtimaliniz yoktur! Kanada vizesi alırken bu tip evraklar tamsa, herhangi bir sorun yaşamadan vizelerin onaylı bir şekilde çıkması desteklenebilir.

 

Kanada vizesi kaç günde çıkar?

1 ila 4 gün içerisinde Kanada vizesi olumlu veya olumsuz olarak çıkar. Eğer olumluysa pasaportunuza işlenmiş olan vizeler ile beraber tarafınıza sunum yapılır. Bu sayede seyahatleriniz güvenli bir şekilde gerçekleşir.

Can Plus

Bir önceki yazımız olan Dubai Vizesi başlıklı makalemizde dubai ve dubai vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: