Macaristan Vizesi

Macaristan Vizesi

Macaristan vizesi

Güvenli bir şekilde Macaristan vizesi almak ve seyahatlerinizi gerçekleştirmek mi istiyorsunuz? Vizelerinizi alma esnasında “ret” mesajıyla karşılaşmaktan dolayı çekinceleriniz mi var? Sizlere tüm vize alma sürecini ifade eden teknik detaylardan bahsedeceğiz. Böylelikle sorun yaşamadan Macaristan vizesine sahibi olabilecek, siz de seyahatlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.

 

Macaristan vizesi için gerekli olan evraklar

Macaristan, Schengen bölgesinde yer alan AB ülkesi olmasından dolayı vize alma sürecinde tıpkı diğer AB ülkeleri gibi bazı zorluklar çıkartabiliyor. Fakat Türkiye ile sıcak temas halinde olan Macaristan, Türk vatandaşlarına vize alma konularına istinaden tüm kolaylıkları sağlamaktadır.

 

Macaristan vizesi alabilmek için öncelikle ikametgah belgesi, nüfus cüzdanının aslı ve önlü / arkalı fotokopileri, adliyeden alınmış temiz kağıdı gerekmektedir. Bu evrakların yanı sıra 2 adet biyometrik fotoğraf çekilmelidir. Bu evraklar tamamlandıktan sonra eğer pasaportunuz varsa 10 yıldan eski olmamalı ve minimum 2 sayfası boş olmalıdır. Macaristan vizesi işlemesi böylelikle sağlanacaktır. 6 ila 1 yıl kadar vize alabilme süreci olan pasaport sahibi olmalısınız.

 

Schengen vizeniz varsa sorunsuz bir şekilde Macaristan’a gidebilirsiniz! Eğer Schengen vizeniz yoksa ekstra olarak lazım olan belgeler ise gidiş – dönüşü kapsayan yolculuk biletleri, öğrenim amacıyla gidiyorsanız sizi davet eden kurumların davetiyeleri ve öğrenci belgeniz, iş amacıyla gidiyorsanız işyerinizin ıslak imzalı ve mühür sirkülü olan evrakları gerekiyor. Bunların yanı sıra evraklara istinaden daha detaylı bilgi almak için Macaristan konsoloslukları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Macaristan vizesi ücretleri

Macaristan vizesi alırken evraklar ve Macaristan konsolosluğuna ödenecek olan harç tutarı ön plana çıkar. Bu tutar ise ortalama 50 ila 120 Euro arasında değişim göstermektedir. Ekstra olarak bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, sizleri Macaristan konsolosluğunda güvenle temsil edecek olan bu firma için de bir ödenek ayırmanız gerekmektedir.

 

Macaristan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Ortalama 5 iş günü içerisinde Macaristan vizesi tarafınıza ulaşacaktır. Eğer ret onayı aldıysanız, ikinci bir başvuru yapmanızda sakınca yoktur. Fakat konsolosluktan mutlaka neye istinaden “ret” aldığınızı öğrenin ve bu evrakları / belgeleri tamamlayın. Onay alan kitleler ise vize işlenmiş pasaportlarını Macaristan konsolosluğundan temin alabilirler.

 

Macaristan vizesi başvurusu

Macaristan vize başvurusu için yapılacak olan tüm işlemler bunla alakalı şekillendirilmektedir. Yukarıda sıralanmış olan maddeleri inceleyebilir, aynı zamanda herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalışabilir veya bireysel başvurularınız için Macaristan konsolosluğu ile kontak halinde olabilirsiniz. Böylelikle vize alamama sorunsallarına ilişkin pek çok konu cevap bulmuş oluyor.

Schengen Ülkeleri

Bir önceki yazımız olan Fransa Vizesi başlıklı makalemizde fransa ve fransa vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: