Yunanistan Çok Girişli Vize

Yunanistan Çok Girişli Vize

Yunanistan vize başvurusunda bulunanların vize başvuruları onaylansa bile çoğunlukla memnun kalmadıkları durum, verilen vizelerin tek girişli oluşudur. Peki nedir tek giriş? Tek girişli Yunanistan vizesi, Yunanistan’a yapacağınız seyahatlerin süre olarak çok kısıtlı oluşu anlamına geliyor. Alınan vizenin iki ay içinde 20 güne kadar olan kısa süreli vizeleri tek girişli vize olarak adlandırmak mümkün. Yunanistan çok girişli vize ya da moda tabiriyle Yunanistan Multi Vize, 6 ay içinde 45 günlük kullanım ile bir yıl içinde 90 günlük dolaşım ve seyahat hakkı tanıyan vize uygulaması demek.

Bu yazımızda vize başvurularınızda nasıl Yunanistan Çok Girişli Vize (Yunanistan multiple vize) sahibi olabileceğinize ilişkin hem bilgilerimizi hem de tecrübemizi sizlerle paylaşıyoruz.

Yunanistan Çok Girişli Vize Nedir?

Çok girişli vize ya da multi vize, vizelerin süreleriyle ilgili bir kavram. Aldığınız kısa süreli vizeleri çoğunlukla Yunanistan Turistik Vizeleri ve daha önce Schengen Yunanistan vizesi almamışsanız ilk başvurunuzda sizlere tanınan 6 ay içinde toplamda 45 gün veya 1 yıl içinde seyahat edebileceğiniz 90 günlük süreye kadar olan vizelerdir.

Adının multi, çok girişli vize olması vizeyi istenen periyotlarda kullanabiliyor olmanızı sağlıyor. Dilerseniz günü birlik seyahatler yapabileceğiniz gibi, kısa süreli seyahatlerinizi farklı zamanlarda kolayca organize edebilirsiniz.

Yunanistan Çok Girişli Vize

Yunanistan Çok Girişli Vize Almak İçin Neler Yapılmalı?

Yunanistan çok girişli vize sahibi olabilmek için Yunanistan seyahatinizin amacını belirten bir dilekçe eklemeniz multi vize için size avantaj sağlar.

Yunanistan Multi Vize İsteğinizi Dile Getirin

Vizenizin daha uzun süreli, multi bir vize olması gerektiğini ve nedenlerini belirteceğiniz bir dilekçe ekleyebilirsiniz. İleride yine bir seyahat gerçekleştirebileceğinizi ve bu yüzden çok girişli vize talep ettiğinizi açıklayın.

Beyanlarınızın Doğruluğu Önemli

Beyanda bulunduğunuz tüm bilgi ve belgelerin doğru ve günceli yansıttığından emin olun. Sunduğunuz bilgi ve belgelerin tutarlı olması, anlam karmaşasına neden olacak ayrıntılardan kaçınılması multi vize almak için elinizi kuvvetlendirecektir.

Yunanistan Çoklu Vize Başvurusunda Tüm Evraklar Eksiksiz Olmalı

Sizden başvuru sırasında istenen tüm evrakların eksiksiz olması multi vize için işinizi kolaylaştırır. Bu

Yunanistan’dan Sonra Farklı Rotalar Takip Edecekseniz

Schengen özelliği bulunan Yunanistan vizesi ile Yunanistan seyahatinize farklı rotalar ekleyecekseniz mutlaka gitmeyi düşündüğünüz ülkede konaklama, ulaşım ve bunların finansmanının sağlanma biçimini belirtmelisiniz.

Mülteci Olmadığınızı Nasıl Kanıtlarsınız?

Vize işlemlerinde ret cevabı almak, Yunanistan makamlarının sizi potansiyel bir mülteci olduğunuzu düşünmesidir. Mülteci olmadığınızı kanıtlamak için mevcut yaşamınız, sahip olduğunuz kanıtlanabilir maddi birikimler gibi geri dönmenizi zorunlu kılan tüm nedenler sizin mülteci olmadığınızı kanıtlayabilir.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vize Başvuru Formu başlıklı makalemizde Yunanistan, Yunanistan vizesi ve yunanistan vizesi başvuru formu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: