Yunanistan Kapı Vizesi

Yunanistan Kapı Vizesi

Yunanistan kapı vizesi, Ege kıyılarından Yunan Adalarına günübirlik ya da konaklamalı olarak kısa bir tatil, gezi düşünenler için Yunanistan ile ülkemiz arasında yapılan protokolle kolaylaştırılmış vize tipidir.

Genellikle bireysel olarak başvuru yerine tur şirketlerinin müşterilerinin işlemlerini takip ettiği, Yunan makamlarınca adalara kolay ve formalitesiz girebilmeleri için sunulmuş bir imkan olarak da bilinir. Verilen vize tek girişli Schengen Vizesidir. Seyahatlerin süresi günübirlik gidiş gelişlerle yapılabildiği gibi konaklamalı olarak da yapılabilmekte.

Bodrum, Çeşme, Ayvalık, Marmaris, Kuşadası gibi gözde turistik kıyılarımızdan Yunanistan’ın Rodos, Sakız, Samos Midilli ve Kos adalarına geçişlerde yoğun olarak kullanılan Yunanistan kapı vizesi, yasal prosedürün kolaylığı ve tatillerine yeni bir pencere açmayı planlayanlar için gerçekten güzel anılar bırakabilecek bir uygulama.

Yunanistan Kapı Vizesi Nasıl Alınır?

yunanistan kapı vizesiYukarıda sözünü ettiğimiz adreslerden, Türk Kıyıları için, düzenleyeceğiniz turdan en az 3 gün önce gemi kalkış limanındaki feribot işletmelerine aşağıdaki belgelerle birlikte başvuru yapmanız gerekiyor. Feribot işletmeleri Bodrum, Marmaris, Kuşadası, Çeşme ve Ayvalık Feribot İşletmeleridir.

  • Pasaportunuzun fotoğraflı olan sayfasının fotokopisi,
  • Kimliğinizin önlü arkalı fotokopisi
  • Yunanistan kapı vizesi başvuru formu
  • İki adet yeni kriterlerde biometrik fotoğraf
  • Gidiş dönüş gemi biletleriniz
  • Konaklamalı bir seyahat yapacaksanız otelin reservasyon konfirmesi
  • Banka hesaplarınıza ait hesap düküm ya da kredi kartı hesap dökümüne ait çıktılar yeterli olacaktır.

Belgelerin hazırlanması ve üç gün öncesinde feribot işletmelerine tesliminin ardından Yunanistan’ın saklı cennetlerine küçük bir rota eklemek size iyi gelecektir.

Yunanistan Kapı Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Yunanistan kapı vizesi uygulamasından yararlanabilmek için gerekli olan belgeleri yukarıda sıraladık. Bu belgelerin kabul edilebilmesi için Yunanistan yetkililerinin üzerinde önemle durduğu bazı noktalar var.

  • Pasaportunuzun en az üç ay da geçerliliği devam ediyor olmalı.
  • Gerekli vize kaşe işlemleri için ise pasaportunuzda en az iki sayfa boş olmalı.

Yunanistan kapı vizesi almak için uygun şartlar taşınmıyorsa, standart Yunanistan vizesi başvurusu yapılmalıdır. Bu başvuru sonucunda alacağınız Yunanistan vizesi, Schengen vizesi özelliği taşıyacağından diğer Schengen bölgesi ülkeleri de ziyaret edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Çok Girişli Vize başlıklı makalemizde Yunanistan, yunanistan çok girişli vize ve Yunanistan vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: