Yunanistan Schengen Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan Schengen Vizesi Başvuru Formu

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu aracı kurumların web sitelerinde yer almakta. Formlar zaman zaman değişebildiğinden bu siteler dışındaki yerlerden formu indirip doldurmaya başlanmamalı. Yunanistan vize formu dört sayfadan oluşmakta ve mutlaka eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Formu tamamladıktan sonra ise başvurularınız temel olarak konsolosluklar tarafından değerlendirilmektedir. Formun doldurulması işleminden sonra evraklarınızı teslim edip sizler de bir Yunanistan Schengen vizesi sahibi olabilirsiniz. AB ülkelerine bağlı olmayan vatandaşlar için sadece geçici Yunanistan Schengen vizeleri sunulmaktadır. Geçici olarak alınan bu vizeler ile diğer Schengen ülkelerini de vize süreciniz boyunca ziyaret edebilirsiniz.

 

Yunanistan Schengen Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulmalıdır. Çünkü Yunanistan Konsoloslukları, Türkiye ile işbirliği halinde çalışmakta ve forma doldurduğunuz bilgileri doğrudan eşleştirmektedir. Vize başvurularınızın olumsuz sonuçlanmaması ve ilerki süreçlerde ise alternatif ülkelerden vize alırken zorluk çekmemek adına buradaki bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması hayati önem taşımaktadır. Siz de bu adımları takip ederek bir vize sahibi olabilirsiniz.

 

Yunanistan Schengen Vize Ücretleri

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formunu doldurup, teslim ettikten sonra bazı harcamalarınız olacak. Teknik olarak bu harcamaları maddeler halinde sıralarsak;

  1. Yunanistan konsolosluklarına ödenecek harç ücretleri,
  2. Yunanistan Schengen vizesi alabilmek için harcamalar (evrak ve belge ücretleri)
  3. Danışmanlık firmasıyla çalıştıysanız, danışmanlık ödemeleri

Olarak üç farklı alana bölünmektedir. Yunanistan vize başvurunuzu kendiniz veya bir danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, onların yönlendirmeleri sayesinde daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bu sayede evraklara sahip olabilmek ve aynı zamanda ise vize başvurularını tamamlamak oldukça basit bir hale dönüşmektedir.

 

yunanistan schengen vizesi başvuru formu

Yunanistan Schengen Vizesi Başvurulardan Sonra Ne Zaman Açıklanır?

Schengen vizesi Yunanistan başvuru formu tamamlanıp sunulur ve gerekli evraklar teslim edilir. Bu işlemleri tamamladıktan ortalama olarak 7 iş günü içerisinde tarafınıza vize dönüşleri sağlanacaktır. Olumlu veya olumsuz olarak sağlanan vize dönüşleri sayesinde artık bu ülkeye doğrudan giriş yapabilmek çok daha basit bir hale dönüşmektedir. Günümüzde pek çok Türk vatandaşı vizelerden olumlu dönüşler alabilmek ve aynı zamanda kısa süreli seyahatlerini gerçekleştirebilmek adına Schengen geçici vizeleri almaya çalışmaktadır.

Uzun Süreli Vizeler Alınabilir mi?

Yunanistan Schengen vizesi başvuru formu doğru bir biçim de doldurulduğunda eğitim süreçleriniz veya iş olanaklarıyla alakalı uzun süreli vizeler almak da mümkündür. Tabii ki bunun için kurumların sizlere davetiye mektubu göndermesi ve süreç belirtmeleri de önem taşımaktadır. Böylesi bir hizmetle beraber vize almak çok daha kolaya indirgenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Schengen Vizesi başlıklı makalemizde schengen vizesi, Yunanistan ve yunanistan schengen vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: