Yunanistan Schengen Vizesi

Yunanistan Schengen Vizesi

Schengen vizeleri, AB ülkesi olan vatandaşların, tüm ülkelere giriş ve çıkışlarını kolaylaştırmak amacıyla oluşturulmuş bir vize türüdür. AB’ye bağlı olan ülke vatandaşları, kolaylıkla bu ülkeler arasında giriş çıkışları sağlayabilir, ekstradan vizeye de ihtiyaç duymazlar. Bu sebeple ülkemizde ki birçok vatandaş, Schengen vizeleri satın alabilmek açısından araştırmalarını sürdürmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, AB’ye bağlı olamamamızdan kaynaklı sadece geçici Schengen vizesi alabilmektedir. Yunanistan Schengen vizesi alarak, siz de geçici olarak seyahatleri sağlayabilir, aynı zamanda bu vizenin süreci dolmadan diğer AB ülkelerini de ziyaret edebilme şanslarına sahip olabilirsiniz.

 

Yunanistan Schengen vizesi ücreti

Yunanistan schengen vizesiYunanistan Schengen vizesi ücreti sizlerin yapacağı harcamalara göre değişim göstermektedir. 3 ana madde altında harcama tutarları değişim göstermektedir;

  1. Yunanistan konsolosluklarına ödenecek harç ücretleri
  2. Geçici Schengen vizesi alırken yapılan harcamalar (evrak ve belge harcamaları)
  3. Danışmanlık firmasıyla çalışıyorsanız, danışmanlık firmalarına ödenecek ücretler.

 

Yunanistan Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Schengen vizesi, ortalama 1 ila 7 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Bu süreç zarfında konsolosluklar ile irtibatta kalabilir, takip numarası üzerinden de vizenizin durumuna ilişkin bilgiler alabilirsiniz. Yunanistan, sınır komşusu olan Türkiye vatandaşlarına vize alımlar esnasında pek zorluk çıkartmamaktadır. Bu yüzden tarihi yapısı bakımından önem taşıyan Yunanistan’a siz de sorunsuzca giriş yapabilirsiniz.

 

Yunanistan Schengen Vizesi Başvurusu

Yunanistan Schengen vize başvurusu yapabilmek için evrakların tamamlanmış olması gerekmektedir. Daha sonrasında ise Yunanistan Konsolosluklarından almış olduğunuz randevu süreçleriyle beraber evrakları teslim edebilir, başvuru onayına kalabilirsiniz. Olumlu sonuçlanan başvuru onaylarına göre konsolosluklar sizlere dönüş yapar, vizelerinizin işlenmiş bir halde olduğu pasaportları gelip, almanızı talep eder. Bu sayede istenilen tarih aralıklarında ise geçici Schengen vizenizle beraber seyahatleri sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.

Günümüzde pek çok kişi bu tip başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi açısından danışmanlık firmalarıyla çalışmaktadır. Danışmanlık firmaları, Yunanistan Schengen vize başvurusu yapmanız konusunda pek çok vatandaşa hizmet sunduğu için bu konuda tecrübeli, aynı zamanda sizleri konsolosluk önünde temsil edecek resmi firma imajı çizmektedir. Daha kolay ve basit bir şekilde bu vizelere sahip olmak istiyor ve başvuruları bu süreç zarfında tamamlamayı mantıklı buluyorsanız, siz de Yunanistan vize başvurusu yapmak için herhangi bir danışmanlık firması ile çalışabilirsiniz. 2017 yılı itibariyle istenilen evrak ve başvuru süreçlerini kapsayan pek çok hizmeti doğrudan ele almak da söz konusu bir hal almaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vize Takip başlıklı makalemizde Yunanistan, yunanistan vize takip ve Yunanistan vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: