Yunanistan Vize Randevu

Yunanistan Vize Randevu

Yunanistan vize randevu işlemi, vize almak için gerekli evrak ve belgelerin tamamlanmasındaki son adımlardan biridir. Başvurunuz için hazırlanan bilgi ve belgelerin Yunanistan Konsolosluğuna iletilmesi için yetkili acentalardan Yunanistan vize randevu talebi oluşturmanız ve randevu tarihinde acentada olmanız gerekiyor.

Yunanistan’ a yapacağınız seyahatler için gerekli olan vizeyi alabilmek için yapacağınız başvurularda, Yunanistan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş çalışma ortakları var. İstanbul’dan yapacağınız Yunanistan Vizesi Başvuruları için Kosmos Vize hizmetleri Konsolosluğun yetkili başvuru merkezi konumunda. İstanbul dışından Yunanistan Vize Başvurusu yapacaksanız eğer, VFS Vize hizmetleri, tüm başvuru işlemleriniz için gerekli olan belgelerin Yunanistan Schengen vizesi başvuru formatına uygun olup olmadığını tespit ederek, başvuruları eksiksiz ve tam olarak Konsolosluğa iletmekle yükümlü akredite seyahat acentalarıdır.

Yunanistan Vize Randevu İşemi Nedir?

Vizeye ilişkin hazırlığınızın tamam olduğunu yetkili acentaya iletmek için öncelikle bir randevu oluşturmanız gerekiyor. Başvuru yoğunluğu ve sayısına göre size iletilen randevu tarihinde acentaya gelerek belgelerinizi teslim etmelisiniz.

Yunanistan vize randevu

Yunanistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yukarıda değindiğimiz yetkili iki firma olan Kosmos Vize ve VFS Global Vize Hizmetleri, başvurunuzun tam ve eksiksiz olarak Konsolosluğa iletilmesinde yetkili acentalar. Bu acentaların çağrı merkezleri, web siteleri ya da acentaları aracılığıyla başvrunuzu tamamlamak üzere randevunuzu alabilirsiniz.

Randevu Almadan Önce Neler Yapmalıyım?

Randevu almadan önce yapılması gereken iş ve işlemler var. Bunlar daha çok sizi Yunanistan makamlarının tanımasını sağlayacak evraklardan oluşuyor.

  • Yunanistan Schengen Vize Talep Forum: Bu formun doldurulmuş, imzalanmış ve fotoğraflı olması gerekiyor.
  • Pasaportunuzun aslı: Pasaport konusunda dikkat edilmesi gereken, pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve en az 3 aylık geçerlilik süresine sahip olması isteniyor.
  • Kimlik fotokopiniz (Önlü Arkalı)
  • Kriterlere uygun 2 adet fotoğraf
  • Vize ücreti 60 Euro ve her iki firmanın belirlediği servis hizmetleri için önceden 20 Euro idi, şimdi 26 Euro.
  • Tüm Schengen bölgesinde geçerli olmak üzere 30000 Euro teminata sahip sağlık sigortası.

Yukarıda saydığımız evraklara ek olarak, gidiş ve dönüşünüzde kullanacağınız ulaşım bilgileriniz, konaklamanızın nasıl gerçekleşeceği ve finansmanını gösteren belge, mesleğinizle ilgili bilgi ve belgeler, gelir durumunuzu kanıtlamaya yönelik olarak banka bilgileriniz gibi vize almak için gerekli olan evrakların hazırlanması gerekiyor. Bu belgelerin hazırlanmasının ardından Kosmos ya da VFS den Yunanistan Vize Randevu talebi oluşturabilirsiniz. 

Kosmos Vize Randevu Almak İçin

Kosmos Vize Hizmetlerine çağrı merkezi, internet sitesi üzerinde hazırlanan online randevu sistemlerinin herhangi birinden Yunanistan Vize Randevu talebi yapabilirsiniz.

VFS Vize Randevu Almak İçin

İstanbul dışındaki başvuru sahiplerine hizmet vermeye çalışan VFS Global çağrı merkezini arayabilir, ya da internet sitesinden online randevu başvuru formunu doldurarak Yunanistan Vize Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Randevu öncesinde yapmanız gereken işlemleri öğrenmek için Yunanistan Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Turist Vizesi başlıklı makalemizde Yunanistan, yunanistan turist vizesi ve Yunanistan vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: