Yunanistan Vize Ücreti

Yunanistan Vize Ücreti

Seyahat amacınız ne olursa olsun, vize zorunluluğu olan bir ülkeye seyahat edecekseniz mutlaka vize başvurusu ve bu başvuru için mutlaka vize ücreti ödemek zorundasınız. Komşumuz Yunanistan için de durum diğer Avrupa bölgesinden farklı değil. 26 üye ülkenin bulunduğu Schengen bölgesi içinde bulunan Yunanistan vizesi başvurusu yaptıysanız mutlaka Yunanistan Vize ücreti ödemek gerekli. Başvuruda sizden istenen bilgi ve belgelerin yanında Yunanistan vize ücreti de ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Vize Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Vize zorunluluğu olan tüm ülkelere yapacağınız seyahatlerin ilk koşulu vize sahibi olmak için yapacağınız başvuru. Vize başvurusunda farklı ülkelerde farklı uygulamalar bulunmakla birlikte vize ücretleri hemen tüm ülkelerin başvuruda zorunlu olarak istediği maddelerden biri. Yunanistan vize ücreti belirlenirken üç farklı kıstas önemli rol oynuyor. Bunlardan ilki başvuru sahibinin hangi ülkeden olduğu, ikincisi başvuru sahibinin seyahat etmedeki amacı, üçüncüsü ise başvuru sahibinin yaşı Yunanistan vize ücretini belirliyor.

Ülkemizde Yunanistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Komşumuz Yunanistan Türkiye’den vize başvurusu yapanlar için 2017 yılında Yunanistan vize ücreti 60 Euro olarak belirlemiş. Bu ücretin yalnızca Türkiye’ye özel olduğunu düşünmeyin. Dahil olduğu Schengen bölgesi üyeliği kapsamında pek çok ülke için vize zorunluluğu getiriyor. Bu ülkeler arasında komşusu Türkiye de var. Türkiye’den yapılan Yunanistan vize başvurularında uzun süredir 60 Euro’luk vize ücreti sabit.

yunanistan vize ücreti

Konsolosluk Yerine Yetkili Vize Hizmetleri Şirketlerinden Başvuru

Tüm dünyada binlerce yetkili vize merkezine sahip Kosmos yada VFS firmaları aracılığıyla vize başvurunuzu yapıyorsanız. Konsoloslukta yapacağınız vize başvurusundan farklı olarak, global hizmet sunan VFS ya da Kosmos için de hizmet bedeli ödemek zorundasınız. Bu ücret bu yıl için 20 Euro olarak belirlenmiş. Pek çok insanın vize başvurusu iş ve işlemlerinin çok daha hızlı olarak gerçekleşmesini sağlayabilmek için bu firmalardan hizmet talep ediyor. Ülkemizde yapacağınız başvurularda Yunanistan vize ücretine ek olarak vize başvuru hizmeti adı altında ödeyeceklerinizle birlikte 80 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekiyor.

Yunanistan Vize Ücreti Muhafiyeti

Yunanistan vize ücreti ödemeden de Yunanistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu sadece Yunanistan Hükümeti tarafından desteklenen ve bilinen projelerin bir paydaşı iseniz geçerli. Yunan makamları tarafından bilinen ve desteklenen projeler için mevcut bir davetiyeniz varsa, bu davetiye ile yapacağınız başvurularınızda Yunanistan vize ücreti ödemek zorunda değilsiniz. Yunan Hükümeti bu konuda bir istisna getirmiş ve sizden vize ücreti almıyor.

Yunanistan vize ücreti dışında neler yapılması gerektiğini öğrenmek için Yunanistan Vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vize Randevu başlıklı makalemizde Yunanistan, yunanistan vize randevu ve Yunanistan vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: