Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

Yunanistan vizesi dilekçe örneği, yapılan başvurunun tipine göre değişmektedir. Temel mantık gidilecek tarihlerin, sebebin (ki bu vize tipini de belirler), finansman kaynağının belirtildiği bir dilekçe olmalıdır.

Avrupa’da 26 üye ülkenin oluşturduğu Schengen bölgesi, kendi adıyla anılan Schengen vizesi kullanıyor. Yunanistan da bu bölge kapsamında vize veren ülkelerden biridir. Yunanistan vizesine sahip olan biri AB ülkeleri içinde Schengen bölgesinde kabul edilen tüm ülkelere ek bir vize, başvuru ve denetime tabi tutulmadan rahatlıkla seyahat edebiliyor. Bu yönüyle tüm Avrupa kapılarını aralayan bir vize olarak kabul edebiliriz.

Yunanistan vizesi alabilmek için öncelikle bir dilekçe ile Yunanistan konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru için öncelikle yapmanız gereken, bu sayfanın altında yer alan Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği’nde olduğu gibi bir dilekçe yazmanız ve ardından sizden vize için istenen belgeleri hazırlamanız. Yunanistan vizesi almak için başvuru yapanların nedeni herkes için farklı olabileceğinden Yunanistan vizesi dilekçe örneğini kendi başvuru nedeninize göre düzenlemelisiniz.

 

 

Yunanistan Vizesi Buşvuru Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Vize başvuru nedeninizi açıkça belirtmelisiniz. Vize amacınız turistik bir seyahat, iş toplantısı, iş gezileri gibi farklı nedenler olabilir. Sizin nedeninizi açıkça yazmalısınız.

Tarihlere Dikkat Edin

Sayfanın aşağısında yer alan Yunanistan vize dilekçesi örneğinde olduğu gibi, Yunanistan seyahatinizdeki gidiş ve dönüş tarihleriniz mutlaka belirtilmelidir. Eğer vizenizden doğan yetkiyi kullanarak Schengen vizesi kapsamındaki diğer ülkelere de seyahat/ler yapacaksanız mutlaka onların da giriş çıkış tarihlerini yazmalısınız.

Finansman Belirtilmeli

Yapacağınız seyahatte harcayacağınız kaynakların kim tarafından karşılanacağını/karşılandığını bilmek Yunan yetkililerinin hakkı. Bu nedenle finansmanınızı kimin karşılayacağı açıklığa kavuşturulmalıdır.

Bu konuda eğer finansman başvuru sahibinden farklı bir kişi ya da kurum ise vize başvurusunda ikili dilekçe verilmeli. İlki başvuru sahibinin vize talebini içeren dilekçe, ikincisi ise vize talebinde bulunan başvuru sahibinin seyahatinin finansını sağlayacak olan  kurum yada kişilerin vereceği dilekçe.

Bu dilekçeyi sponsor dilekçesi olarak da kabul edebiliriz. Çoğunlukla ev hanımları, öğrenciler için gerekli olan bu dilekçeler ile başvuru sahibinin tüm finansmanını karşılayacağınıza dair taahhüdünüzü Yunanistan başkonsolosluğuna iletmiş oluyorsunuz.

Yunanistan için vize başvuruları genellikle turistik ve ticari olarak iki gruba ayrılıyor. Ülkemizden Yunanistan vizesi almak için genellikle turistik vize başvurusu yapıldığı için sitemizde sizler için Yunanistan vize dilekçesi örneği hazırlarken bunu dikkate aldık. Aşağıda yer alan Yunanistan vizesi dilekçe örneği turistik amaçlarla Yunanistan vize başvurusu yapan Fatih YEŞİLYURT’a ait.

Yunanistan Vizesi Dilekçe Örneği

YUNANİSTAN İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

İSTANBUL

 

08/09.2017 – 25./09/2017 tarihleri arasında ülkenize yapacağım turistik ziyaret için tarafıma gereken vizenin verilmesini arz ederim.

 

Seyahatim Süresince Tüm Masraflar Tarafımdan Karşılanacaktır.

AD,SOYAD,İMZA

Fatih YEŞİLYURT

 

  • Vize dilekçesine ek olarak hangi işlemlerin yapılması gerektiğini öğrenmek için Yunanistan Vizesi sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vize Ücreti başlıklı makalemizde Yunanistan, yunanistan vize ücreti ve Yunanistan vizesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: