Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yunanistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yunan vizesine başvurdunuz ve “Yunanistan vizesi kaç günde çıkar?” şeklinde kendi kendinize merak mı ediyorsunuz? Eğer öyleyse bu yazı sizlerin merakını gidermek için hazırlandı.

Yunanistan vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra başvurularını gerçekleştirebilirler. Bu noktada başvuru için hazırladığınız dosyanızı vize başvuru merkezine teslim ettikten sonuçlanana kadar azami 15 iş günü olarak duyurulmuştur. Tabi ki tüm vize başvuruları 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaz. Dönemsel yoğunluklara bağlı olarak değişen bu süreler normal yoğunlukta bir dönem için 5 gün olarak düşünülebilir. Olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanan vize başvurularınız dahilinde ise sizlere konsolosluklar dönüş yapar. Olumlu sonuçlanan vizeler doğrudan pasaporta işlenir ve tarafınıza sunulur.

yunanistan v,zes, kaç günde çıkar?

Yunanistan vizesi için olumsuz sonuçlanan vize başvurularınıza istinaden tekrar bir başvuru yapmak söz konusudur. Bu kez eksik olan evrakları tamamlama konusuna yönelmeli, aynı zamanda bu olumsuz dönüşün sebebini size iletilen ret mektubundan öğrenmelisiniz. İkinci kere başvuruları yaparak, kısa süre içerisinde vize sahibi olma şanslarına erişebilirsiniz. Sonuç olarak Yunanistan vizesi kaç günde çıkar ise çıksın, başvuruyu doğru bir biçimde yapmak vizeyi almak için en önemli etkendir.

 

Yunanistan vizesi almak için gerekli belgeler

Yunanistan vizesi sahibi olabilmeniz bakımından bazı evrakları, Yunanistan konsolosluklarına sunmanız gerekmektedir. Bu sunumla beraber konsolosluklar inceleme yapar, daha sonrasında ise sizlere olumlu veya olumsuz olarak dönüşler sağlamayı da ihmal etmez. Adım adım istenen evrakları sıralayacak olursak;

  • 30,000 Euro değerinde ki seyahat sağlık sigortaları (Danışmanlık firmaları sağlayabiliyor.)
  • 2 adet yeni çekilmiş biyometrik fotoğraflar.
  • 10 yılı aşmamış ve minimum 3 ay kadar daha süreci olan pasaportlar
  • Pasaportlarda en az 2 sayfa boş olmalıdır.
  • İkametgah kaydı, adli sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopileri
  • Eğitim amaçlı gidiyorsanız davetiye veya öğrenci belgesi
  • Uçak veya diğer yolculuk bilgilerinizi temsil eden bilet rezervasyonları

Talep edilir. Bu evrakları tamamlayarak siz de Yunanistan vizesi sahibi olabilirsiniz.

 

Yunanistan vizesi ücretleri

Yunanistan, AB’ye bağlı bir ülke olmasından dolayı Schengen vizesi sahibi olan kişilere direkt olarak giriş yapma olanakları tanıyor. Bunun dışında ise AB ülkesi vatandaşı olmayanların, geçici Schengen vizelerine sahip olması gerekmektedir. Bunun için de istenilen evrakları tamamlamak ve aynı zamanda evraklardan yana bir sorun yaşamamanız gerekmektedir.

Ücretlendirmesi ise evrakların harcamaları ve harç ödemelerine göre 50 ila 150 Euro arasında değişim gösterebilir. Eğer vize alabilmek için herhangi bir danışmanlık firmasıyla çalıştıysanız, ekstra bu firmalara da ödemeler yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Bu adımlarla beraber artık Yunanistan vizesi sahibi olmak oldukça kolaydır.

Ayrıca bir vize danışmanlık firmasıyla iletişime geçerek bu konulara istinaden çok daha fazla bilgi sahibi olabilir, siz de ülkenin tüm mimari yapılarını yakından inceleme şanslarına da sahip olabilirsiniz. Tarihi itibariyle önemli bir yere sahip olan Yunanistan, diğer ülkelerin vatandaşları için kapılarını sonuna kadar açıyor!

Bir önceki yazımız olan Yunanistan Vizesi için Gerekli Evraklar 2018 başlıklı makalemizde Yunanistan, Yunanistan vizesi ve yunanistan vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: