İrlanda Vizesi

İrlanda Vizesi

Ülkemizde pek çok insan İrlanda vizesi alabilmek amacıyla başvurularını yapmaktadır. Ancak genel bir bilgiye sahip olmadan yapılan başvurular kimi zaman üzücü sonuçlar doğurabilir. Bu yazıda sizlere bu üzücü senaryolarla karşılaşmamanız için gerekli olabilecek bilgileri ele aldık.

İrlanda, Birleşik Krallık’a komşu olan, muhteşem doğası ile birlikte tarihi tarihi yapılarını en iyi şekilde korumuş olan bir ülkedir. Yüzölçümü bakımından çok da büyük bir şehir olmasa da, sunduğu imkanlarla beraber vatandaşların aşık olduğu bir şehir olarak isimlendirilmektedir. Özellikle Dublin, Galwayo, Cork gibi önemli kentleri eğitim / iş olanaklarını kitlelere sunmasından dolayı günümüzün ilgi ve alaka gören ülkelerinden bir tanesi olarak gösterilmektedir.

 

İrlanda vizesi başvurusu

İrlanda vizesi alabilmek için öncelikle istenilen belgeleri tamamlamalı ve daha sonra ki adım için başvuru süreçlerini sağlamalısınız. Bu noktada belgeler ve evrakların tamamlanması ile beraber İrlanda konsolosluklarına başvurular gerçekleşebilir. Olumlu veya olumsuz dönüşler en kısa süre içerisinde sağlanacaktır.

İrlanda vizesi için başvuru bireysel ya da acente vasıtası ile yapılabiliyor. Acente ile yapılan başvurular için hiçbir yere gitmenize gerek kalmadan sizin adınıza yapıldığından oldukça rahat oluyor. Şayet ben bu işlerle uğraşamam diyorsanız, profesyonel acentelerden birine başvurun derim. İyi bir örnek: İrlanda vizesi acente

İrlanda vizesi

İrlanda vizesi kaç gün de çıkar?

İrlanda vizesi, başvurulardan sonra 7 ila 10 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Olumlu veya olumsuz yapılan dönüşler ile beraber hareket edebilir, bu sayede başvurularınızı değerlendirme olanaklarına da sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok kişinin başvuru süreçlerini tamamladığı ve vize alabilmek adına uğraş verdiği İrlanda, eğer eksiksiz evrak ve herhangi bir pürüz yoksa sizlerin de ülke topraklarına girmesine olanak tanıyor.

 

İrlanda Vizesi için Gerekli Belgeler

İrlanda vizesi için gerekli belgeler kişiden kişiye değişikliler gösterse de temel evrak grubu aynıdır ;

  1. 10 yılı aşmamış olmak üzere pasaport
  2. Pasaportun minimum 2 sayfası boş olmalıdır.
  3. 2 adet biyometrik fotoğraf
  4. Sicil kaydı, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, ikametgah kaydı
  5. Gidiş dönüş uçak biletleri satın alınmalıdır.
  6. Bankanın son 6 aya ait olarak hareketleri alınmalıdır.
  7. Banka hesabınıza kalacağınız gün kadar asgari paralar aktarılmalıdır.

Bu sayede başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Ekstra evrak veya belgeler için mutlaka İrlanda konsoloslukları ile iletişim kurun ve başvurularınızı doğru adımlarla gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin.

 

İrlanda Vize Ücreti

İrlanda vize ücreti ise sizlerin harcama çeşitlerine göre değişim göstermektedir. Örneğin İrlanda konsolosluklarına ödenecek harç ve sizlerin istenen evrakları tamamlaması ortalama 50 ila 200 Euro arası değişim gösterebilir. Bununla beraber, vizeyi kesin olarak almak istiyorsanız, güvenilir bir danışmanlık firmasıyla çalışabilir ve bu sayede en iyi başvuruyu gerçekleştirme imkanına da sahip olabilirsiniz. Günümüzde birçok vatandaş, başvuruların olumlu sonuçlanabilmesi bakımından bu tip başvuru adımlarını önemsemekte ve gerçekleştirmektedir.

İlgili mesajlar
Bir yorum

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: